Massa: Vettel si úspěchy zaslouží, odvádí vynikající práci

Felipe Massa ví, že Sebastian Vettel má nejlepší vůz, ale připomíná, že svých úspěchů dosáhl díky svému talentu a vynikající práci, kterou odvádí.
Massa: Vettel si úspěchy zaslouží, odvádí vynikající práci

Dlouholetý pilot Ferrari a posila Williamsu pro nadcházející sezonu Felipe Massa se nechal slyšet, že suverén posledních let Sebastian Vettel by si zasloužil vyhrát i další tituly mistra světa.

Brazilec upozornil na fakt, že Vettel svůj čtvrtý titul mistra světa v řadě získal sérií devíti výher na konci sezony. "Bylo to nepochybně díky jeho talentu. Je to výborný jezdec, zaslouží si každý úspěch, kterého dosáhl. Řada lidí říká, že vyhrává, protože má nejlepší auto. Opravdu ho má, ale práce, kterou odvedl, byla úžasná. Pokud bude dál mít konkurencescopné auto, může stále vyhrávat," věří vicemistr světa z roku 2008.

Massa si myslí, že pokud Vettel nepřekoná rekord Michaela Schumachera v počtu sedmi získaných titulů mistra světa, podaří se to v dohledné budoucnosti někomu jinému. "Jezdci dnes ve formuli jedna začínají dříve. Nemůžete nikoho srovnávat s Emersonem Fittipaldim, Jackiem Stewartem ani se Schumacherem, který také přišel do F1 starší než Vettel. Momentálně mají mladší jezdci možnost vyhrát víc titulů než v minulosti," tuší dvaatřicetiletý jezdec.

Vettel debutoval v F1 téměř ve dvaceti letech, Schumacher ve dvaadvaceti, Fittipaldi ve třiadvaceti a Stewart v pětadvaceti.

Další článek: Abiteboul: Díky spolehlivosti vozů je v F1 těžší bodovat

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10