Massa: Vettel si úspěchy zaslouží, odvádí vynikající práci

Felipe Massa ví, že Sebastian Vettel má nejlepší vůz, ale připomíná, že svých úspěchů dosáhl díky svému talentu a vynikající práci, kterou odvádí.
Massa: Vettel si úspěchy zaslouží, odvádí vynikající práci

Dlouholetý pilot Ferrari a posila Williamsu pro nadcházející sezonu Felipe Massa se nechal slyšet, že suverén posledních let Sebastian Vettel by si zasloužil vyhrát i další tituly mistra světa.

Brazilec upozornil na fakt, že Vettel svůj čtvrtý titul mistra světa v řadě získal sérií devíti výher na konci sezony. "Bylo to nepochybně díky jeho talentu. Je to výborný jezdec, zaslouží si každý úspěch, kterého dosáhl. Řada lidí říká, že vyhrává, protože má nejlepší auto. Opravdu ho má, ale práce, kterou odvedl, byla úžasná. Pokud bude dál mít konkurencescopné auto, může stále vyhrávat," věří vicemistr světa z roku 2008.

Massa si myslí, že pokud Vettel nepřekoná rekord Michaela Schumachera v počtu sedmi získaných titulů mistra světa, podaří se to v dohledné budoucnosti někomu jinému. "Jezdci dnes ve formuli jedna začínají dříve. Nemůžete nikoho srovnávat s Emersonem Fittipaldim, Jackiem Stewartem ani se Schumacherem, který také přišel do F1 starší než Vettel. Momentálně mají mladší jezdci možnost vyhrát víc titulů než v minulosti," tuší dvaatřicetiletý jezdec.

Vettel debutoval v F1 téměř ve dvaceti letech, Schumacher ve dvaadvaceti, Fittipaldi ve třiadvaceti a Stewart v pětadvaceti.

Další článek: Abiteboul: Díky spolehlivosti vozů je v F1 těžší bodovat

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00