Massa: Vettel si úspěchy zaslouží, odvádí vynikající práci

Felipe Massa ví, že Sebastian Vettel má nejlepší vůz, ale připomíná, že svých úspěchů dosáhl díky svému talentu a vynikající práci, kterou odvádí.
Massa: Vettel si úspěchy zaslouží, odvádí vynikající práci

Dlouholetý pilot Ferrari a posila Williamsu pro nadcházející sezonu Felipe Massa se nechal slyšet, že suverén posledních let Sebastian Vettel by si zasloužil vyhrát i další tituly mistra světa.

Brazilec upozornil na fakt, že Vettel svůj čtvrtý titul mistra světa v řadě získal sérií devíti výher na konci sezony. "Bylo to nepochybně díky jeho talentu. Je to výborný jezdec, zaslouží si každý úspěch, kterého dosáhl. Řada lidí říká, že vyhrává, protože má nejlepší auto. Opravdu ho má, ale práce, kterou odvedl, byla úžasná. Pokud bude dál mít konkurencescopné auto, může stále vyhrávat," věří vicemistr světa z roku 2008.

Massa si myslí, že pokud Vettel nepřekoná rekord Michaela Schumachera v počtu sedmi získaných titulů mistra světa, podaří se to v dohledné budoucnosti někomu jinému. "Jezdci dnes ve formuli jedna začínají dříve. Nemůžete nikoho srovnávat s Emersonem Fittipaldim, Jackiem Stewartem ani se Schumacherem, který také přišel do F1 starší než Vettel. Momentálně mají mladší jezdci možnost vyhrát víc titulů než v minulosti," tuší dvaatřicetiletý jezdec.

Vettel debutoval v F1 téměř ve dvaceti letech, Schumacher ve dvaadvaceti, Fittipaldi ve třiadvaceti a Stewart v pětadvaceti.

Další článek: Abiteboul: Díky spolehlivosti vozů je v F1 těžší bodovat

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.