Massa věří, že se Williams dokáže posunout před Ferrari

Poté, co v Kanadě své první letošní stupně vítězů vybojoval Valtteri Bottas, se ve Velké ceně Rakouska dočkal také jeho týmový kolega z Williamsu Felipe Massa.
Massa věří, že se Williams dokáže posunout před Ferrari

Brazilec, který na Red Bull Ringu loni po startu z pole position skončil na čtvrté pozici, tentokrát vytěžil z chyby Ferrari při zastávce Sebastiana Vettela a slaví své první letošní stupně vítězů.

„Podařilo se nám získat příležitost, což byla chyba druhého týmu,“ řekl Massa, který byl naposledy na stupních vítězů loni v Abú Dhabí.

„Poté to už bylo jen o tom držet rychlost, která byla dobrá. Možná jsem byl trochu pomalejší v porovnání s ním (Vettelem), dokázal jsem ho ale udržet za sebou, což bylo nejdůležitější.“

„Jsou to důležité body proti Ferrari i vzhledem k tomu, co se dnes stalo Kimimu. Nevzdáváme se a budeme bojovat do konce. V porovnání s námi mají rychlejší auto, my ale tvrdě pracujeme na zlepšení a na tom, abychom se posunuli před ně.“

K bodovému zisku Williamsu v Rakousku dopomohl také Bottas, který dojel na páté pozici.

„Pro tým je to dobrý výsledek. Osobně jsem od závodu čekal víc. Užil jsem si předjíždění, je jen škoda, že to nebylo o lepší pozice. V polovině závodu jsem měl problémy s brzdami, které jsem ale dokázal zvládnout. Stáhli jsme ztrátu na tým před námi v Poháru konstruktérů, což je dobrý pocit,“ řekl Bottas.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Mercedes byl neporazitelný, připouští Vettel. Räikkönen boural.

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.