Massa: Ve Španělsku bychom měli výrazně zrychlit

Brazilec chce v Barceloně získat první letošní body.
Felipe Massa má po čtyřech závodech na kontě stále nulu, což hodlá změnit během nadcházející Grand Prix Španělska. Ferrari přiveze do Barcelony významně upravený vůz, který by měl podle Massy znamenat výrazné zrychlení.

"Pro Španělsko máme připravený velký balík úprav a není to jen o práci na dvojitém difuzoru, i když ten přitahoval pozornost všech. Čísla ukazují, že by měl mít velký dopad na čas na kolo a já věřím, že to umožní Scuderii udělat velký krok vpřed," řekl Massa.

Upravené vozy budu mít i ostatní a Massa připomněl, že nejdůležitější bude právě relativní pokrok vůči konkurenci. V Barceloně mají všichni tu výhodu, že trať znají velmi dobře z testů, takže mohou lépe vyhodnotit dopady změn na voze. Brazilec považuje za klíčové, aby se u F60 zvětšil přítlak.

"I když je příliš brzy na určení pátečního programu, je možné, že nový balík vyzkoušíme v prvním tréninku jen na jednom voze, abychom provedli srovnání se starým kompletem. Nový balík by pak měly oba vozy v druhém tréninku. Ale čím blíže bude závodní víkend, tím budeme mít lepší představu, zda je třeba provést přímé srovnání," vysvětlil Massa.

Vylepšování vozů letos komplikuje zákaz testování, takže týmy musejí spoléhat na data ze simulací, což v některých případech může na trati znamenat nemilé překvapení. Na důležitosti tak získávají sofistikované simulátory. Ferrari na ten svůj nový stále ještě čeká.

Vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny má Massa ve Španělsku stejný cíl, jako mělo Ferrari v Bahrajnu - zbavit se nuly v tabulce šampionátu.

"Čtyři závody v pěti týdnech znamenaly velmi intenzivní začátek sezóny a mým cílem je teď v první řadě získat první letošní body, pak bych se rád snažil a své první letošní vítězství. Dokud nezačneme znovu vyhrávat závody, je těžké přemýšlet o šampionátu. Musíme pracovat ve dne v noci, abychom znovu měli konkurenceschopný vůz. Teprve pak budeme moci začít přemýšlet o šampionátu. Možná už bude příliš pozdě, možná ne, ale my se nevzdáváme," dodal Massa.
Další článek: Neel Jani s Red Bullem F1 na dálnici v Zürichu

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00