Massa: V Singapuru jsme zariskovali, ale nevyšlo to

Ferrari se pokusilo problémy Felipeho Massy z kvalifikace v Singapuru kompenzovat netradiční závodní strategií, ale i když Brazilec dojel na bodech, spokojený nebyl.
Massa: V Singapuru jsme zariskovali, ale nevyšlo to

"Na letošní závod jsem se skutečně těšil jako na příležitost získat výsledek, který mi utekl v roce 2008. Před dvěma lety jsem předvedl jeden ze svých nejlepších kvalifikačních výkonů kariéry a získal jsem pole position s velkým náskokem před druhým jezdcem," vzpomínal Massa.

Kvůli problémům při zastávce v boxech ale v první noční Grand Prix Massa nezískal ani bod. "Bohužel jsem tentokrát nemohl ten smolný víkend odčinit. Pole position z roku 2008 byla nahrazena posledním místem na roštu a můj víkend v podstatě skončil v sobotu odpoledne, když jsem kvůli problému s vozem zůstal stát na trati, aniž bych zajel jediné měřené kolo," připomněl.

"Ale nejsem typ člověka, který se vzdává a na sobotní poradě s inženýry jsme se rozhodli pro podobnou strategii, jako použil můj týmový kolega Fernando letos v Monaku, když se také nemohl kvalifikovat. Jelikož je Marina Bay rovněž městský okruh, mysleli jsme si, že by do hry mohl vstoupit safety car a díky riskantní strategii mě posunout o několik míst na horu."

"Risk se v neděli večer nevyplatil, protože jsem sice ihned zajel přezout na tvrdé pneumatiky a safety car vyjel, ale příliš brzy, asi o kolo nebo dvě. Jinak bych se mohl dostat před Hülkenberga a měl bych jiný závod."

Většinu závodu tak Massa strávil za jinými vozy a v závěru musel být hodně opatrný, protože jeho pneumatiky absolvovaly téměř celou závodní vzdálenost a byly hodně opotřebované. Výsledkovou listinou nakonec zamíchaly penalizace a Massa získal čtyři body za osmé místo. Jeho šance na vítězství v šampionátu je teď už jen teoretická.

Další článek: Fernandes a Proton se pokusí vyřešit spor o Lotus v soukromí