Massa: V Německu bude hodně záležet na pneumatikách

Brazilec zatím nedokáže odhadnout výkonnost Ferrari.
Felipe Massa odmítá předpovídat formu Ferrari v Grand Prix Německa, protože letos jsou výkyvy ve formě týmu relativně časté. Na Nürburgringu podle něj budou důležité pneumatiky a úpravy vozu, které tým vyzkouší v pátek.

"Profil této trati by nám měl vyhovovat více než rychlé zatáčky na Silverstonu. Hodně bude záležet na tom, jak se nám podaří přimět pneumatiky ke správnému fungování," řekl Massa.

"I když máme několik nových dílů, které s Kimim v pátek vyzkoušíme, je v tuto chvíli nemožné říct, co můžeme od víkendu očekávat. Bylo těžké to předpovídat v první polovině sezóny a nevidím důvod, proč to mělo být v té druhé polovině jiné."

Massa trávil třítýdenní přestávku doma v Brazílii, odkud se přesunul do Maranella, kde se zúčastnil prezentace Ferrari 599 XX. Na Nürburgring dorazil ve středu.
Další článek: Tak je nebo není FOTA na soupisce?

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.