Massa v Monze naplnil očekávání Ferrari, ale připomněl se také Pérez

Felipe Massa podal v GP Itálie jeden ze svých letošních nejlepších výkonů, takže zatím udržuje naději na setrvání ve Ferrari i příští rok. Ale čelí tvrdé konkurenci.
Massa v Monze naplnil očekávání Ferrari, ale připomněl se také Pérez

Massa se celý víkend držel na předních pozicích a dokonce před sebe v závodě pustil Alonsa. Ten se ovšem musel probíjet ze zadních pozic kvůli selhání techniky v kvalifikaci.

"Jsme velmi hrdí na závod, který odjel Felipe, i na jeho kvalifikaci," chválil šéf týmu Stefano Domenicali. "Tento víkend podal výkon, který jsme po něm chtěli. Ale ten proces (rozhodování o jezdecké sestavě) to nezrychlí ani nezpomalí. Jednáme spolu a budeme vás informovat."

Massa bojuje o svoji budoucnost a je pochopitelně rád, že se mu poslední dobou daří. "Je čas pracovat na příštím roce, a o to se budu snažit. Tento výsledek je pro budoucnost velmi dobrý," řekl.

Brazilec to ale nebude mít snadné, protože dobrými výkony se v posledních závodech prezentovali také ostatní jezdci, kteří jsou s jeho sedačkou spojováni, především pak Nico Hülkenberg a Sergio Pérez.

Jezdci Force Indie mají podle vyjádření týmu platné smlouvy na příští rok, ale Vidžaj Mallya přiznal, že by jim v odchodu nebránil, samozřejmě výměnou za finanční kompenzaci. Sauber oznamuje jezdecké složení z roku na rok a sezóna 2013 u něj zatím zůstává otevřená.

Další článek: V Magny-Cours budou tři dny testovat týmy s mladými talenty

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00