Massa v Monze naplnil očekávání Ferrari, ale připomněl se také Pérez

Felipe Massa podal v GP Itálie jeden ze svých letošních nejlepších výkonů, takže zatím udržuje naději na setrvání ve Ferrari i příští rok. Ale čelí tvrdé konkurenci.
Massa v Monze naplnil očekávání Ferrari, ale připomněl se také Pérez

Massa se celý víkend držel na předních pozicích a dokonce před sebe v závodě pustil Alonsa. Ten se ovšem musel probíjet ze zadních pozic kvůli selhání techniky v kvalifikaci.

"Jsme velmi hrdí na závod, který odjel Felipe, i na jeho kvalifikaci," chválil šéf týmu Stefano Domenicali. "Tento víkend podal výkon, který jsme po něm chtěli. Ale ten proces (rozhodování o jezdecké sestavě) to nezrychlí ani nezpomalí. Jednáme spolu a budeme vás informovat."

Massa bojuje o svoji budoucnost a je pochopitelně rád, že se mu poslední dobou daří. "Je čas pracovat na příštím roce, a o to se budu snažit. Tento výsledek je pro budoucnost velmi dobrý," řekl.

Brazilec to ale nebude mít snadné, protože dobrými výkony se v posledních závodech prezentovali také ostatní jezdci, kteří jsou s jeho sedačkou spojováni, především pak Nico Hülkenberg a Sergio Pérez.

Jezdci Force Indie mají podle vyjádření týmu platné smlouvy na příští rok, ale Vidžaj Mallya přiznal, že by jim v odchodu nebránil, samozřejmě výměnou za finanční kompenzaci. Sauber oznamuje jezdecké složení z roku na rok a sezóna 2013 u něj zatím zůstává otevřená.

Další článek: V Magny-Cours budou tři dny testovat týmy s mladými talenty

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10