Massa třetí, Bottas v nemocnici s bolestmi zad (aktualizováno)

Felipe Massa zajistil Williamsu druhou řadu na startovním roštu, když odstartuje z třetí příčky. Valtteri Bottas si během kvalifikace stěžoval na bolest zad, nyní podstupuje vyšetření.
Massa třetí, Bottas v nemocnici s bolestmi zad (aktualizováno)

Brazilec však na dvojici jezdců Mercedesu ztratil 0,797 s, respektive 1,391 s na vítězného Hamiltona. 

„Neradi vidíme ten rozdíl, musíme ale stále pracovat, nepřestávat bojovat a doufat, že se dokážeme přiblížit co nejvíce,“ řekl po kvalifikaci Massa.

„Jsou úplně jiná kategorie. My se snažíme přinést co nejvíce vylepšení, tohle je rozhodně jen začátek. Musíme zopakovat ten vývoj, jaký jsme předvedli loni, letos však mnohem intenzivnější.“

O pozici druhého nejlepšího týmu za Mercedesem budou, zdá se, bojovat Williams s Ferrari, Red Bull zatím lehce ztrácí.

 

Massa: „Souboj s Ferrari je opravdu těsný.“

 

„Souboj s Ferrari je opravdu těsný,“ dodal Brazilec. „Nebude to snadné, bojovat budeme rozhodně s Ferrari. Jsou opravdu silní, v porovnání s loňským rokem udělali skutečný krok vpřed.“

„Jsem si jistý, že zítra se budeme muset obávat Ferrari, sledovat však budeme muset i ostatní. Red Bull tady v tuto chvíli chybí, jsem si ale jistý, že se k nám připojí a budou silní.“

Bottas má zdravotní problémy

Valtteri Bottas, který se ztrátou 1,760 s obsadil šestou pozici, po kvalifikaci zamířil do lékařského střediska poté, co jej během kvalifikace na Velkou cenu Austrálie začala bolet záda.

Podle informací Autosportu začal Fin bolest cítit už ve Q2. V tuto chvíli není jasná ani závažnost bolesti, nedá se proto zatím ani říct, zda by jej mohla vyřadit z účasti v prvním letošním závodě.

„Valtteriho bolela záda,“ řekl pro Sky Sports Rob Smedley z Williamsu. „Nevíme, co to bylo. Uprostřed druhé části si začal stěžovat na bolest zad. Podívali jsme se za něj, na jeho sedačku, ale nic tam nebylo.“

Bottas byl vyšetřen ve zdravotním středisku na okruhu a poté odjel na další kontroly do nemocnice.

Aktualizace: O účasti Bottase v závodě se rozhodne až zítra. V případě, že nebude moci nastoupit, Williams bude muset odjet závod s jedním vozem. Výměna jezdce po kvalifikaci již není možná.

„Bylo skvělé konečně začít sezónu. Vůz si vedl dobře a bojovali jsme s Ferrari. Bohužel jsem ke konci Q2 začal cítit bolest zad. Za těchto okolností jsem za šestou pozici rád, jak ale Felipe ukázal, tohle není naše pravá rychlost. Vzhledem k problémům se zády, které jsem v průběhu kvalifikace měl, jsme tým a já pokládali za rozumné nechat mě zkontrolovat v místní nemocnici, nyní očekáváme jejich diagnózu,“ řekl v sobotu Bottas.

Foto: Getty Images / Dan Istitene 

Další článek: Sainz je šťastný, Verstappen měl smůlu

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna