Massa titul letos nezíská, ale potřebuje vyhrát závod

Ferrari se vítězství v šampionátu nevzdalo, ale šance Felipeho Massy jsou téměř nulové. Brazilec chce proto alespoň vítězství v Grand Prix.
Massa titul letos nezíská, ale potřebuje vyhrát závod

"Takže teď nás čeká posledních osm závodů sezóny, což znamená, že budeme ještě hodně závodit," uvedl Massa. "Souhlasím s Domenicalim, že jako tým bychom se měli snažit vyhrát co nejvíc závodů a získat hodně bodů, aniž bychom při tom hleděli na situaci v šampionátu. Z osobního hlediska je mým nejbližším cílem získat první vítězství roku. Nebudou to jednoduché měsíce, ale určitě se nevzdáme."

První příležitost splnit svůj cíl bude mít Massa už tento víkend v Belgii. "I když kvůli dohodě mezi členskými týmy FOTA nebylo možné v uplynulých dvou týdnech pracovat, tak samozřejmě do Spa přivezeme úpravy aerodynamiky, včetně nových křídel na testování," prozradil brazilský pilot. "Zdá se, že vše funguje podle očekávání, takže doufám, že budeme mít dobrý víkend."

Massa se také zmínil o zákazu používání zadního křídla v Eau Rouge, který tento týden vystavila Mezinárodní automobilová federace. Podpořil ho.

"Sledoval jsem diskuzi o používání DRS v zatáčce Eau Rouge a myslím, že zákaz používání během celého víkendu je správným rozhodnutím," uvedl. "Jako závodní jezdci bychom se pořád snažili tam DRS používat, a to by mohlo vést k nehodám kvůli vlastnostem té zatáčky. Takže stejně jako tomu bylo v případě tunelu v Monaku si myslím, že je to nejlepší řešení."

Diskuze (283) Další článek: Ručník do ringu jsme ještě nehodili, říká Alonso
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00