Massa stále doufá v setrvání u Ferrari, podle všeho ale marně

Felipe Massa podal v Itálii dobrý výkon a doufá, že si tak pomohl v očích vedení Ferrari. Světová média ale hlásí jeho konec a příchod Kimiho Räikkönena.
Massa stále doufá v setrvání u Ferrari, podle všeho ale marně

Massu čeká ve středu klíčová schůzka s prezidentem Ferrari. "Montezemolo mě stoprocentně zná, ví, co umím, zná můj talent a ví, co jsem už udělal pro tým," komentoval Brazilec. "Ví, jak důležité bude mít zkušenosti příští rok kvůli pravidlům, pro všechny, vše začíná od nuly."

Massa také poprvé nepřímo připustil, že by si mohl hledat místo jinde. "Tento závod byl důležitý, nejen pro moji smlouvu, ale také abych ukázal ostatním týmům, co dokážu."

Podle mnoha světových médií je už ale rozhodnuto, že se bude muset s Maranellem rozloučit. Nahradit ho má Kimi Räikkönen. K německým a italským médiím, která to hlásila už před Itálií, se teď přidali i Britové s tím, že je Finův návrat hotovou záležitostí. Takhle široká shoda obvykle znamená jistotu.

Ovšem Ferrari oficiálně trvá na tom, že stále nerozhodlo. "Skutečnost, že jsme ještě nerozhodli, znamená, že na stůl vykládáme všechny elementy," řekl šéf týmu Domenicali. "Nebereme to podle emocí, protože chceme všechno zvážit, než učiníme správné rozhodnutí."

"A to je důvod, proč něco oznámíme, až ukončíme naše diskuze, protože to pro nás určitě není snadné rozhodnutí. Chceme si na to nechat čas, abychom udělali to nejlepší rozhodnutí pro náš tým."

Räikkönenův odchod potvrzují i zdroje z Lotusu, i když enstonský tým oficiálně také hlásí, že ještě není rozhodnuto.

"Jestli chce jít k Ferrari, tak půjde k Ferrari a my nemůžeme udělat nic, co by ho mohlo odradit," uvedl Finův šéf Boullier pro F1i. "Rozhodnutí je na něm. Kimimu se dvoří většina týmů v paddocku a je na něm, aby se rozhodl. Ví, co mu můžeme nabídnout, ale neví, co mu můžou nabídnout jiné týmy, pokud přestoupí."

Räikkönen dlouhodobě říkal, že chce od Lotusu záruky, že se v příštích letech udrží nahoře. Chtěl užší spolupráci s Renaultem a finanční zajištění, které má přinést Infinity Racing. Podle Boulliera se tato dvě partnerství podaří dohodnout po četných odkladech do jednoho týdne.

Další článek: Hamilton: Šampionát pro mě skončil. Ne, ještě ne

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.