Massa: Spokojení s testy nejsme, ale věřím v boj o pódium

Felipe Massa potvrdil, že se Ferrari nevydařily zimní přípravy podle očekávání. Na rozdíl od Pata Frye se však domnívá, že by stupně vítězů nemusely být v Austrálii nedosažitelné.
Massa: Spokojení s testy nejsme, ale věřím v boj o pódium

"Je pravda, že každý rok máme méně testů, takže je čím dál těžší pochopit, jak si týmy vůči sobě stojí," řekl brazilský závodník. "Loni se nám v testech dařilo velmi dobře, a když jsme pak přijeli do Melbourne, na pole position jsme ztráceli sekundu. Nebudu popírat, že nejsme stoprocentně spokojení s tím, co jsme udělali v těch třech testech ve Španělsku, a byl bych radši, kdybychom byli o trochu rychlejší."

"Máme úplně nové auto a teprve ho poznáváme a zjišťujeme, jak využít jeho potenciál. Mám velmi silný tým a věřím jeho schopnostem auto vyvíjet v průběhu sezóny. Pravda je, že jaká je situace, zjistíme až v Austrálii, až pojedeme všichni za stejných podmínek, tedy s malým množstvím paliva v nádrži a na nejměkčích pneumatikách."

"Jsou tu týmy, které určitě vypadají silně, jako jsou Red Bull, McLaren, Mercedes a Lotus. Ty mi připadají velmi rychlé. Pak je tu skupina, která se přiblížila a bude bojovat v rámci pár desetin sekundy, patří do ní Sauber, Toro Rosso a Force India. Přesto pořád věřím, že dokážeme bojovat o stupně vítězů. Je to to jediné, na co myslím. Na odpověď si počkáme už jen pár dní."

Massa nebude myslet ani na to, že letos bojuje o svoji budoucnost u Ferrari. "Letošní rok není jiný než ty předchozí. Bude to nejméně popáté, co začínám sezónu bez prodloužené smlouvy, ale pro mě to není žádný rozdíl," uvedl. "Pracuji s týmem na prodloužení smlouvy s Ferrari, která trvá už tolik let. Tohle je můj sedmý rok na pozici oficiálního jezdce, ale až budu ve voze, tak na to nebudu myslet."

Brazilec zůstává před začátkem sezóny pozitivní. "Jsem optimista a myslím pozitivně. Vše začíná znovu od nuly s jinými vozy. Mým cílem je, abych si po každém závodě, až vystoupím z vozu, mohl říct, že jsem udělal vše, co bylo v mých silách," dodal.

Další článek: Od příštího roku bude ve Španělsku jen jeden závod, říká Ecclestone

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“