Massa spokojen s novými díly Williamsu

Williams měl vloni problémy se zadní části vozu, což ovlivňovalo i práci s pneumatikami. Felipe Massa včera vyzkoušel nové přední křídlo a byl spokojen.
Massa spokojen s novými díly Williamsu

„Ano, a fungovalo to dobře,“ potvrdil Brazilec. „Chovalo se to tak, jak jsme očekávali, myslím, že to bylo dobré. Neměli jsme žádné problémy nebo nestabilitu.“

„Neměli jsme všechno. Budeme mít více dílů v příštích dnech, takže vůz není stoprocentně kompletní.“

Massa včera zajel nejen nejrychlejší čas dne ale také rychlejší čas, než jaký byl zajet v uplynulých čtyřdenních testech (1:23.500). Bylo to na měkké sadě pneumatik. „Myslím, že (na měkkých) to bylo dobré kolo, ale na středních to mohlo být lepší, ale byl tam nějaký provoz v mém nejlepším kole. Musel jsem předjet vůz ve třetí zatáčce a ztratil jsem desetinu nebo desetinu a půl.“

Podle Massy je nejrychlejším stále Mercedes. „Výsledek byl pozitivní, ale je těžké zjistit, kde jsme a to zejména ve srovnání s Mercedesem,“ řekl Massa pro Autosport.

„Když Lewis vyjede ven a udělá pět kol a je velmi konzistentní od prvního do posledního, je stále ještě lepší než my. A to si myslím, že mají ještě něco v rukávu. Ale pokud se porovnáme i s ostatními týmy, jsme v boji a to  je důležité.“

Další článek: Räikkönen: aktualizace přijdou až zítra

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10