Massa si zajezdil na okruhu Interlagos

Brazilský závodník Ferrari Felipe Massa se během letní pauzy formule 1 zúčastnil volného tréninku závodní série Trofeo Linea.
Massa si zajezdil na okruhu Interlagos

Jezdci formule 1 si teď užívají zaslouženou dovolenou. Svůj volný čas většina z nich tráví spolu s rodinou a přáteli ve své rodné zemi, případně v některé z přímořských destinací. Výjimkou není ani Brazilec Massa, který se však rozhodl svou dovolenou poněkud zpestřit. Během pátečního dopoledne se zúčastnil volného tréninku závodní série Trofeo Linea, která je v současné době jednou z nejdůležitějších událostí na brazilské motoristické scéně.

"Dneska jsem si užil hodně zábavy," komentuje svůj páteční zážitek Massa. Brazilec se v dopoledním tréninku umístil na druhém místě, v odpoledním pak jeho čas stačil jen na místo šesté. Massův čas byl jen o méně než osm desetin sekundy pomalejší než čas nejrychlejšího závodníka. "Mohl jsem být rychlejší, ale když jsem jel ven s novými pneumatikami, zachytil jsem se v šikaně. To poškodilo přední zavěšení kol, takže řízení bylo od té doby velmi obtížné. Musím říci, že je to opravdu zajímavé řídit Trofeo Linea.  Je stabilní a postupné změny pracují velmi dobře. Tenhle typ závodění rozhodně bude jednou z mých možností, až přijde den, kdy se rozhodnu opustit formuli 1. "

Trofeo Linea je závodní série, která je součástí Závodního festivalu. Letos se uskutečňuje teprve podruhé v historii. Jednotlivé závody se konají na známých brazilských okruzích, a to včetně Interlagosu, na kterém se jezdí i královna motorsportu.

Diskuze (22) Další článek: Toro Rosso letos skončí šesté, slibuje Buemi
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00