Massa si pochvaluje zlepšení z Číny, v Bahrajnu ho chce potvrdit body

Felipe Massa věří, že se mu v posledním závodě podařilo zvrátit negativní trend v jeho výkonech. Na Šakiru chce být ještě lepší.
Massa si pochvaluje zlepšení z Číny, v Bahrajnu ho chce potvrdit body

"V neděli v Šanghaji se mi konečně podařilo mít ´normální´ závod, byl první, který tento rok proběhl bez problémů," uvedl Massa po příletu do Bahrajnu, kam dorazil s celou svojí rodinou. "V průběhu víkendu se situace zlepšovala. Ve všech trénincích jsem měl potíže s vyvážením vozu, ale pak se to v kvalifikaci zlepšilo do takové míry, že se významně zmenšila moje ztráta na Fernanda."

"V závodě pak bylo auto ještě lepší, ale až moc často jsem byl zaseknutý v provozu a nemohl jsem maximálně využít svoji strategii. Je to škoda, protože by bylo příjemné konečně odstranit tu nulu, kterou mám v klasifikaci šampionátu."

"To je zřejmým cílem pro tento víkend, chci dokončit závod v první desítce. Pokud bude pokračovat pozitivní trend, který začal v Šanghaji, mělo by to být možné. Je pravda, že vlastnosti tratě podle všeho nebudou F2012 vyhovovat, ale bude důležité co nejlépe využít pneumatiky, to je totiž klíč k úspěchu tady a na některých dalších tratích."

Massovi se v Bahrajnu historicky daří, na Šakiru už dvakrát vyhrál a získal jedno druhé místo.

Další článek: Zákaz přejmenování týmu či zákaznické vozy, takové změny prosazuje Ecclestone