Massa si po Monaku víc věří, chce rozvíjet nově objevené nastavení

Felipe Massa zajel v Monaku svůj letošní nejlepší závod a je přesvědčený, že ho dokáže využít jako odrazový můstek pro další dobré výkony, a to i po technické stránce.
Massa si po Monaku víc věří, chce rozvíjet nově objevené nastavení

Massa čelí velkému tlaku ze strany Ferrari, protože do závodu v Monte Carlu výkonnostně výrazně ztrácel na týmového kolegu Fernanda Alonsa. V ulicích knížectví ale předvedl slibný výkon, který bere jako nový začátek sezóny, ve který doufal.

"Určitě si teď víc věřím," prohlásil. "Také se cítím silnější. Je pravda, že Monako bylo dobrý závod, ale nebyl jsem úplně spokojený, protože po práci, kterou jsem odváděl od prvního tréninku, jsem očekával, že budu bojovat o stupně vítězů."

"Měli jsme šanci, rychlost byla dost dobrá, ale lepší kvalifikační výkon by naše nedělní šance ještě zvýšil. Ve srovnání se začátkem sezóny to bylo velmi dobré, ale nemůžeme se s tím spokojit. Teď chci, abychom tvrdě pracovali a byli ještě lepší. Pokud najdeme správný směr, vím, co dokážu."

Správný směr s nastavením Massa našel v Monaku, ale městská trať je tak specifická, že není jisté, zda mu pomůže i v dalších závodech. Nově nabité zkušenosti se ale v každém případě pokusí využít.

"Nastavení pro Monako je velmi odlišné od ostatních tratí, a i když je tento městský okruh unikátní, alespoň můžeme pokračovat směrem, který jsme tam nastoupili, a pracovat s ním dalších okruzích," vysvětloval Brazilec.

"Možná to není úplně obvyklé, ale možná je to nejlepší směr, jakým se vydat, aby mi F2012 fungovalo. Je pravda, že je v Monaku méně míst s velkým bočním přetížením, což byla slabina našeho vozu. Tento přístup (z Monaka) jsme vyzkoušeli i v simulátoru, ale někdy není snadné v něm získat odpovědi, proto pokračujeme v experimentování na okruzích."

Další článek: Alonso: Pokrok Ferrari se v Kanadě potvrdí a budeme bojovat vpředu