Massa si po chybě v boxech myslel, že je pódiové umístění ztraceno

Felipe Massa sice v domácí Velké ceně Brazílie po startu ze třetí pozice zažil obtížný závod, nakonec si ale splnil svůj cíl a vystoupal na stupně vítězů, když dojel třetí.
Massa si po chybě v boxech myslel, že je pódiové umístění ztraceno

Dramata se pro Massu odehrála hlavně v boxech, kdy nejprve překročil rychlostní limit a dostal penalizaci stop&go na 5 sekund.

„Myslím, že to byl úžasný závod, dnes se v něm stalo úplně všechno,” řekl Massa, který tak zopakoval své umístění z Velké ceny Itálie.

„Jsem velmi spokojen, ne ale se svými chybami. Měl jsem problém, když jsem přijel ke své (první) zastávce. Zmáčknul jsem omezovač, ale nefungovalo to.”

„Myslel jsem, že tou chybou a penalizací 5 sekund přijdu o stupně vítězů. Byl jsem velmi zklamán z toho, co se stalo. Tlačil jsem pak mnohem více, problém ale je, že nemůžete tlačit tolik, protože příliš opotřebováváte pneumatiky.”

Při jednom z dalších pit stopů pak místo k Williamsu zajel k mechanikům McLarenu. Chybu si však rychle uvědomil a přejel ke svému stání.

„Pro tento závod nám vyměnili garáž a byli jsme více ve středu boxové uličky,” řekl k incidentu, který připomněl ten z loňské Velké ceny Malajsie, kdy Lewis Hamilton nejprve zamířil k McLarenu a až následně k Mercedesu.

„A byl tam McLaren, který má podobné barvy, myslel jsem, že je to naše garáž. Ztratil jsem tím hodně času, znovu jsem však tlačil, staral se o pneumatiky a natáhl náskok na Jensona (Buttona). Byl to opravdu fantastický závod. Lidé jsou pořád tady, křičí, je obtížné to popsat. Úžasné.”

Klepněte pro větší obrázek

Pouze jeden bod si z Interlagosu po startu ze čtvrté pozice odváží Valtteri Bottas, kterého o lepší umístění připravil problém s bezpečnostními pásy, které mu museli mechanici při zastávce upevnit.

„Na začátku jsem měl problém s pásy, který jsme vyřešili během první zastávky v boxech, což mě ale stálo hodně času, který jsem ztratil také během druhé zastávky,” řekl Fin. „Podmínky byly velmi obtížné, jelikož opotřebení pneumatik bylo vysoké a všechny vozy se potýkaly s jejich drolením. Jako tým jsme dokázali získat slušné body a jsem rád za Felipeho, jelikož reakce fanoušků poté, co vystoupil z auta, byla velmi speciální.”

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Brazílii Hamilton, získal trofej