Massa si na instrukci zničit Hamiltonovi závod nepamatuje

Menší rozruch, který vyvolal záznam komunikace mezi Felipem Massou a jeho závodním inženýrem Robem Smedleym, je podle brazilského pilota úplně zbytečný. AKTUALIZOVÁNO
Massa si na instrukci zničit Hamiltonovi závod nepamatuje

Během závodu v Singapuru slyšel Massa od svého inženýra instrukci: "Zdržuj Hamiltona, jak nejvíc můžeš. Znič mu závod, jak to jen půjde! Jen tak dál, chlapče.“

Tato slova vyvolala polemiku, protože i když z následné kolize mezi oběma jezdci lze jen těžko vinit Massu, takové instrukce se zdají poněkud nesportovní. Také je možné se ptát, jestli tým neměl v úmyslu uplatnit týmovou režii a chtít po Massovi, aby takto pomohl Alonsovi. Týmová režie je sice od letošní sezóny povolená, ale musí být aplikována transparentně, jinak týmu hrozí sankce.

"Bylo mi řečeno, že došlo k menší bouři kvůli větě, kterou mi během závodu řekl můj závodní inženýr," reagoval Massa. "Kromě toho, že si nepamatuji, co Rob řekl, si nemyslím, že má cenu vyvolávat teď problémy a snažit se to spojit s následným kontaktem s Hamiltonem."

"Jsou to dva odlišné momenty a nemají spolu nic společného. Jsem si jistý, že Lewis a já najdeme způsob, jak si to vyjasnit a tuto historku uzavřít, jak to mají správně jezdci dělat. Co se děje na trati, by mělo zůstat na trati."

Ferrari se k této záležitosti vyjádřilo také, prostřednictvím Horse Whisperera. Maranellští přiznali, že formulace nebyla nejlepší. "Je pravda, že se Massův závodní inženýr nechal unést vírem událostí a v jistou chvíli zvolil sloveso ´zničit´. Asi to nebylo politicky nejkorektnější slovo, ale určitě za ním nebyl žádný nekalý úmysl, zvlášť když vezmete v úvahu, že Rob je kluk z Middlesbrough, kde se narodil a vyrůstal!"

"Také je pravda, že tato výzva Felipemu zazněla na výjezdu z 5. zatáčky v 11. kole závodu, na jehož konci měli Hamilton a jezdec Ferrari zajet spolu do boxů. Jinak řečeno to nemělo nic společného s kolizí, ke které došlo mezi Felipem a Lewisem v následujícím kole. Stačilo by málo, aby nedošlo k takovému nedorozumění, ale takové věci se ve zběsilém světě formule 1 stávají."

Massa se teď ale soustředí především na závodní víkend v Suzuce. "Co se týče šancí Ferrari, musíme si počkat, až vyjedeme na trať, protože letos jsme občas byli silní na okruzích, kde jsme podle očekávání být konkurenceschopní neměli, a někdy to bylo naopak," řekl.

"Na konci pátečních tréninků bychom měli mít představu o naší japonské formě. Doufáme, že dokážeme bojovat o přední místa, i když v této fázi sezóny už nebudeme mít moc novinek, co se úprav aerodynamiky a dalšího vývoje týče."

Diskuze (219) Další článek: Williams lépe chápe některé problémy FW33, říká nový šéfinženýr Gillan
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00