Massa se snaží řešit své problémy, místo Brazílie zamířil do Maranella

Felipe Massa ví, že jeho výkony nejsou v pořádku, a proto se místo volna, které si chtěl užívat doma v Brazílii, vrátil do práce v továrně týmu.
Massa se snaží řešit své problémy, místo Brazílie zamířil do Maranella

Fernando Alonso vyhrál v Malajsii a v Austrálii byl pátý, zatímco Massa dojel jen v Malajsii, a to na 15. místě. Rozdíl v rychlosti mezi oběma jezdci je velký, ale šéf Ferrari Stefano Domenicali zopakoval, že za Brazilcem stojí.

"Vzpomínám si, že před čtyřmi roky po našem vítězství v Malajsii s Kimim Räikkönenem byl Felipe ve víceméně stejné situaci jako dnes," řekl. "Tisk volal po jeho okamžité výměně a on dokázal zareagovat tím nejlepším způsobem, díky podpoře týmu, a vyhrál dva z následujících tří závodů."

"Pamatujeme si, jak ta sezóna skončila, Brazilec byl nakonec mistr světa, i když jen na pár sekund, zatímco my jsme získali náš 16. titul v šampionátu konstruktérů. Felipe změnil své plány a místo toho, aby jel do Brazílie za svou rodinou, bude zítra (ve středu) v Maranellu pracovat s inženýry, aby v klidu analyzovali, co všechno se stalo v uplynulých dvou závodech, a snažili se zjistit, proč nedokázal podat výkon, kterého je schopen. To je správný přístup a my jsme tady, abychom mu pomohli."

Massa ale není jediný, po kom chce vedení Ferrari zlepšení. Klíčové je zrychlit vůz, který podle odhadů týmu ztrácí sedm až osm desetin sekundy na nejrychlejší.

"Všechny své lidi jsem požádal, aby se maximálně snažili a co nejvíce urychlili nasazení nových dílů, které plánujeme pro příští závody," uvedl Domenicali. "Že Fernando vede šampionát, nic neznamená, a my si určitě nemyslíme, že všechny naše problémy zmizely mávnutím kouzelné hůlky."

Další článek: Vzpomínka: Didier Pironi by se dožil šedesáti let