Massa se poprvé od GP Maďarska svezl v letošním monopostu F1

Považuje to za menší vítězství.
Během uplynulého víkendu se Ferrari loučilo se sezónou 2009 ve Valencii a využil toho i Felipe Massa, aby si zajezdil v letošním F60, v kterém naposledy seděl během své nehody v kvalifikaci na maďarskou Grand Prix.

"Jsem velmi rád, že tu můžu být a pracovat s týmem," řekl Massa. "Je pravda, že jsem s nimi byl v Sao Paulu a Abú Zabí, ale zajezdit si je skutečně něco mimořádného!"

Massa odjel ve formuli 1 na okruhu Ricarda Torma 20 kol, nejdříve ho doprovázeli Gené, Fisichella a Badoer, následně jezdil sám. Připomněl si i zastávky v boxech.

"Bylo to fantastické a jsem šťastný," uvedl. "I když jsem mohl jezdit jen trochu, užil jsem si to tady. Jsem velmi motivovaný, dnes to pro mě bylo jako vítězství. Bylo to stejné jako před nehodou na Hungaroringu."

K práci se svým jezdcem se vrátil závodní inženýr Rob Smedley. Ten ve Valencii vedl tým na boxové zdi, jenž měl tentokrát jen symbolický význam.

"Felipe má neuvěřitelnou chuť po vítězství," řekl Smedley. "Tohle byl další malý krok v jeho přípravách na návrat do závodů. Časy na kolo? Nevěnovali jsme jim pozornost."

Po skončení oslav ve Valencii Massa hned v neděli usedl do letadla a vrátil se domů do Brazílie. Během následujících dvou týdnů se má jeho ženě Raffaele narodit Felipe junior.
Další článek: Světové finále Ferrari 2009 ve Valencii