Massa se po dlouhých třech letech dočkal první řady na startu

Felipe Massa i napodruhé v letošní sezoně předčil v kvalifikaci svého týmového kolegu a do zítřejší Velké ceny Malajsie odstartuje z druhého místa. Spokojený může být také Fernando Alonso, jenž skončil třetí.
Massa se po dlouhých třech letech dočkal první řady na startu

Brazilec, zdá se, vykročil do nového ročníku správnou nohou. S monopostem F138 si náramně rozumí, což se pochopitelně pozitivně projevuje na jeho výsledcích. "Vůz, který letos řídím, se mi velmi zamlouvá. Jakmile se cítíte pohodlně, můžete zajet dobré kolo, můžete vůz maximálně využít," dobře ví Massa.

Rodák ze Sao Paula stanul v první řadě naposledy ve Velké ceně Bahrajnu 2010, tedy před více než třemi lety.   

"Vím, jak rychlý umím být. V minulosti jsem to už mnohokrát ukázal. Věřím si. Tým i já jdeme nyní dobrým směrem," pochvaluje si brazilský závodník.    

Za zlepšené výkony svého stájového kolegy je rád také Fernando Alonso: "Je to ta nejlepší zpráva pro tým. Potřebujeme, aby oba jezdci mezi sebou soutěžili, aby sdíleli informace a porovnávali a analyzovali všechna data, která máme. Pro tým je to jedině dobrá zpráva. Sami sebe tlačíme k našim vlastním limitům."

"Není to poprvé, co je to mezi námi tak těsné. Poslední tři roky to bylo také velmi těsné, ale ne co se výsledků týče, protože měl Felipe smůlu, nějaké incidenty a nějaké technické problémy." připomíná Španěl.

Stejně jako Massa, i Alonso si na Sepangu pochvaluje výkonnost svého monopostu. Ten je podle jeho slov konkurenceschopný jak na suché, tak na mokré trati, a proto jej příliš netíží, za jakého počasí se odjede zítřejší závod.

"Vůz se chová opravdu dobře ve všech podmínkách. Nebojíme se toho, co spadne z nebe. Ať už přijde cokoliv, bereme to a budeme konkurenceschopní," dodává odhodlaně dvojnásobný šampión.

Další článek: Mercedes v závěru nepřezul, což ho mohlo stát lepší výsledek

11:30 | Stále se jedná o termínech a místech předsezónních testů. Podle posledních informací by mohl být první test v Barceloně od 23. do 25. února a další v Bahrajnu od 11. do 13. března.
9:54 | Ještě dodatek: Ferrari porušilo večerku kvůli výměně pohonné jednotky ve voze Sainze.
9:38 | U Ferrari se v noci svítilo. Tým porušil večerku (týmy to mohou udělat dvakrát ročně, tohle byl první případ).
19:25 | Honda potvrdila, že Verstappenův motor ze Silverstonu fungoval v tréninku normálně a může být dál používán.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00