Massa se nestydí za ignorování příkazu týmu. Udělal prý správnou věc

Brazilec ke konci závodu slyšel neoblíbený pokyn, který dobře zná už z dob, kdy závodil pro Ferrari. Neměl stát v cestě rychlejšímu kolegovi.
Massa se nestydí za ignorování příkazu týmu. Udělal prý správnou věc

Williams po nevydařené kvalifikaci v závodě vykazoval velmi slušnou rychlost. Oba piloti jeli bezpečně v bodované desítce. O rozruch se však postarala radiová komunikace mezi vedením týmu a Felipem Massou. Brazilcovi bylo oznámeno, že Valtteri Bottas je rychlejší, a nemělo by mu být bráněno v cestě. Massa příkaz neuposlechl, a tak musel Williams přijít s dalším naléháním – Bottas prý měl lepší pneumatiky, a tak nemělo smysl ho zdržovat.

Massa nakonec dostál svému někdejšímu tvrzení, že už nikdy nebude kolegy na příkaz týmu pouštět před sebe.

Vzpomínáte?

I loni přinesla Malajsie kontroverzi kolem týmové režie. Tehdy byly v hlavní roli týmy Mercedes a Red Bull.

„Myslím, že jsem v závodě odvedl své maximum. Skoro do konce jsem bojoval s Jensonem a mým cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů pro sebe i pro tým. Jsme součástí mistrovství světa, toto je teprve druhý závod. Snažil jsem se jet, co to šlo. Valtterimu se nedařilo mě předjet, takže s Jensonem by to měl také těžké.

Nemyslím si proto, že by to mohlo dopadnout jinak. Prostě jsem bojoval. Není pravda, že bychom měli nějak výrazně odlišné strategie. V boxech byl hned po mně, takže jeho pneumatiky byly jen o trochu v lepším stavu. Nestačilo to ale k tomu, aby mě předjel, a nestačilo to ani k tomu, aby se dostal před Jensona. Takže jsem udělal správnou věc.

Nasbírali jsme body pro tým, což je pozitivní. Už od podepsání smlouvy cítím k tomuto týmu velký respekt a nemyslím si, že by se na tom mělo něco měnit. Bojujeme o šampionát. Týmu věřím a dělám vše pro to, abych mu pomohl,“ řekl Massa.

Valtteri Bottas má na věc trochu jiný pohled. Finský talent věří, že měl slušnou šanci se nakonec před Buttona dostat:

„Nepřeji si o tom mluvit. Nejprve musím s týmem probrat, co se stalo a jaké zprávy stáj Felipemu předala. Myslím, že jsem měl hodně dobrou šanci, abych Jensona dostal. Blížil jsem se hodně rychle, ale jak jsem řekl, je potřeba promluvit si s týmem.“

Claire Williamsová se snažila po závodě kontroverzi mírnit. Zdůraznila, že Williamsu jde o týmový výsledek a o maximum bodů nasbíraných do Poháru konstruktérů. Odmítá ale, že by Massa ignoroval nařízení týmu. Roli prý hrály vysoké teploty, které ohrožovaly dojetí obou vozů:

„Ne, rozkazy neignoroval, ale oba vozy byly na konci závodu hodně přehřáté. Oběma pilotům jsme řekli, že musí zajistit především to, aby se dostali do cíle. Valtteri o tom byl také obeznámen. Mám velkou radost, že jsme získali sedmé a osmé místo. Pro Williams je to výborné. Je to mnohem lepší než ve všech závodech v loňském roce.“ 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Další článek: V Malajsii suverénně zvítězil Lewis Hamilton

Témata článku: , , , ,