Massa se nestydí za ignorování příkazu týmu. Udělal prý správnou věc

Massa se nestydí za ignorování příkazu týmu. Udělal prý správnou věc

Brazilec ke konci závodu slyšel neoblíbený pokyn, který dobře zná už z dob, kdy závodil pro Ferrari. Neměl stát v cestě rychlejšímu kolegovi.

Williams po nevydařené kvalifikaci v závodě vykazoval velmi slušnou rychlost. Oba piloti jeli bezpečně v bodované desítce. O rozruch se však postarala radiová komunikace mezi vedením týmu a Felipem Massou. Brazilcovi bylo oznámeno, že Valtteri Bottas je rychlejší, a nemělo by mu být bráněno v cestě. Massa příkaz neuposlechl, a tak musel Williams přijít s dalším naléháním – Bottas prý měl lepší pneumatiky, a tak nemělo smysl ho zdržovat.

Massa nakonec dostál svému někdejšímu tvrzení, že už nikdy nebude kolegy na příkaz týmu pouštět před sebe.

Vzpomínáte?

I loni přinesla Malajsie kontroverzi kolem týmové režie. Tehdy byly v hlavní roli týmy Mercedes a Red Bull.

„Myslím, že jsem v závodě odvedl své maximum. Skoro do konce jsem bojoval s Jensonem a mým cílem bylo nasbírat co nejvíce bodů pro sebe i pro tým. Jsme součástí mistrovství světa, toto je teprve druhý závod. Snažil jsem se jet, co to šlo. Valtterimu se nedařilo mě předjet, takže s Jensonem by to měl také těžké.

Nemyslím si proto, že by to mohlo dopadnout jinak. Prostě jsem bojoval. Není pravda, že bychom měli nějak výrazně odlišné strategie. V boxech byl hned po mně, takže jeho pneumatiky byly jen o trochu v lepším stavu. Nestačilo to ale k tomu, aby mě předjel, a nestačilo to ani k tomu, aby se dostal před Jensona. Takže jsem udělal správnou věc.

Nasbírali jsme body pro tým, což je pozitivní. Už od podepsání smlouvy cítím k tomuto týmu velký respekt a nemyslím si, že by se na tom mělo něco měnit. Bojujeme o šampionát. Týmu věřím a dělám vše pro to, abych mu pomohl,“ řekl Massa.

Valtteri Bottas má na věc trochu jiný pohled. Finský talent věří, že měl slušnou šanci se nakonec před Buttona dostat:

„Nepřeji si o tom mluvit. Nejprve musím s týmem probrat, co se stalo a jaké zprávy stáj Felipemu předala. Myslím, že jsem měl hodně dobrou šanci, abych Jensona dostal. Blížil jsem se hodně rychle, ale jak jsem řekl, je potřeba promluvit si s týmem.“

Claire Williamsová se snažila po závodě kontroverzi mírnit. Zdůraznila, že Williamsu jde o týmový výsledek a o maximum bodů nasbíraných do Poháru konstruktérů. Odmítá ale, že by Massa ignoroval nařízení týmu. Roli prý hrály vysoké teploty, které ohrožovaly dojetí obou vozů:

„Ne, rozkazy neignoroval, ale oba vozy byly na konci závodu hodně přehřáté. Oběma pilotům jsme řekli, že musí zajistit především to, aby se dostali do cíle. Valtteri o tom byl také obeznámen. Mám velkou radost, že jsme získali sedmé a osmé místo. Pro Williams je to výborné. Je to mnohem lepší než ve všech závodech v loňském roce.“ 

_89P3391 2.jpg_MG_1213.jpg_W2Q5714 (1).jpg

Doporučujeme

Články odjinud