Massa se na stewardy zlobil zbytečně, dostalo se mu několika varování

Po domácím závodě v Brazílii se Felipe Massa obul do stewardů kvůli penalizaci, kterou mu udělili za přejíždění bílé čáry na vjezdu do boxů. Ale neprávem.
Massa se na stewardy zlobil zbytečně, dostalo se mu několika varování

Závěrečná sekce okruhu v Interlagosu je poměrně nebezpečná, v dlouhé táhlé zatáčce do kopce se jezdí naplno, i když je kvůli svodidlům částečně slepá. Jezdce přivádí na cílovou rovinku, na jejímž začátku je vjezd do boxů.

A právě proto, že dochází k velkým rozdílům v rychlostech mezi jezdci pokračujícími po trati a těmi, kteří zpomalují do boxové uličky, upozornil ředitel závodu Charlie Whiting všechny jezdce v neděli ráno, že nesmějí přejíždět šrafovaný bílý trojúhelník, který odděluje trať od vjezdu do boxů.

Několik pilotů toto nařízení přesto nerespektovalo a FIA jim prostřednictvím jejich týmů posílala varování, ať si dávají pozor. "Jistě, tu čáru jsem tam párkrát přejel, ale asi jsem nebyl jediné auto. A tohle pravidlo si vymysleli teď," stěžoval si Massa.

Brazilec byl v tomto ohledu největším hříšníkem, protože nerespektoval napomenutí FIA, které mu tlumočil tým vysílačkou. "Ano, dostali jsme varování," potvrdil šéf Scuderie Stefano Domenicali.

A tak přišel trest. Protože Massa přejížděl trojúhelník opakovaně a nedbal varování, dostal penalizaci průjezdu boxy. Na stewardy se pak zlobil a říkal, že zneužívají svoji moc.

Ani vedení Ferrari s trestem nesouhlasilo. "Nebyl to problém s bezpečností, nic tím nezískal. Nerespektování hranic tratě vidíte často," poukázal Domenicali. "Ale to rozhodnutí padlo a vzhledem k výsledku bylo hodně přísné."

Další článek: GP Brazílie 2013 - neděle