Massa se na Kobajašiho zlobí neprávem, vozu selhal brzdový systém

Za incident z první zatáčky, který Brazilce připravil o šanci na vysoké umístění, nebude udělen žádný trest.
Massa se na Kobajašiho zlobí neprávem, vozu selhal brzdový systém

Felipe Massa byl po vyřazení ze závodu pochopitelně rozladěný a velice se zlobil na navrátilce Kamuje Kobajašiho, který letos závodí v barvách Caterhamu. Massa srážku s Kobajašim přirovnal k nechvalně známému pochybení Romaina Grosjeana při Velké ceně Belgie 2012.

„Někdo do mě tvrdě narazil. Byla to vážně škoda, protože vše bylo na startu pod kontrolou. Dával jsem si pozor a do zatáčky najížděl co nejopatrněji. Kdykoliv ale Kamuj startuje takovýmhle způsobem, dělá to samé.

Při takovýchto startech prostě nemůžete tímhle způsobem šlápnout na brzdy na padesáti metrech. Nevidím moc rozdíl mezi tím, co se tu stalo, a Grosjeanovým bláznivým startem před časem ve Spa. Doufám v potrestání, protože tohle se prostě nedělá,“ řekl Massa.

Caterham však po závodě upřesnil důvod nehody. Nebyla prý způsobená jezdeckou chybou, nýbrž nefunkčním systémem zadních brzd. Z tohoto důvodu se komisaři rozhodli Kobajašiho nijak netrestat.

"Stevardi zjistili, že incident byl způsoben závažnou technickou poruchou, která byla zcela mimo jezdcovu kontrolu. Týmu bylo připomenuto, aby spolupracoval s technickým delegátem FIA s cílem zjistit přesnou příčinu technického selhání," stálo ve zprávě o vyšetřování.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Kobajašiho nehodu způsobil brzdový systém, obě marussie v cíli

Kobajašiho nehodu způsobil brzdový systém, obě marussie v cíli

Další článek: Střed pole: Williams potvrdil výbornou závodní rychlost

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10