Massa se bude muset příští rok osvědčit, potvrdil prezident Ferrari

Jestli se Felipe Massa příští rok nezlepší, nebude moci počítat s dalším prodloužením smlouvy s Ferrari. Naznačil to prezident maranellské automobilky Luca di Montezemolo.
Massa se bude muset příští rok osvědčit, potvrdil prezident Ferrari

"S Fernandem máme smlouvu až do roku 2016, je nejlepším jezdcem na světě," řekl Montezemolo pro RAI. "Massova smlouva platí do konce příští sezóny. Je s námi už pár let, a i když neměl moc dobrou sezónu ani moc štěstí, nemůžeme pochybovat o schopnostech jezdce, který před třemi roky sahal po titulu a který byl vždy rychlý a konkurenceschopný."

"Doufejme, že v Brazílii dokáže zakončit sezónu dobrým výsledkem. V roce 2012 od něj očekáváme velké věci, pak se rozhodneme, jak budeme dál postupovat. Řekněme, že se musí příští rok osvědčit."

Montezemolo nehodnotí dobře nejen sezónu Felipeho Massy, ale také celý rok z pohledu Ferrari. Maranellští letos nemohli na titul ani pomýšlet.

"Dal bych nám pět bodů (z deseti) a zvednul bych je na šest, když vezmu v úvahu vítězství v Silverstonu přesně 60 let po první výhře Ferrari ve formuli 1," komentoval.

"Ale sezóna začala špatně, pravidla jsme neinterpretovali dobře a v oblasti technologií jsme nebyli dostatečně odvážní. Rok 2012? Doufejme, že nám to půjde dobře. Mám velkou důvěru v naše jezdce a pravidla se zdají být jasná. Jsem si jistý, že budeme mít konkurenceschopnější auto."

Další článek: Pedro je v srdci stále závodníkem a my ho podporujeme, říká Whitmarsh

11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen