Massa: Samozřejme chceme vítězit, ale prioritou je rok 2012

Jezdci Ferrari pochopitelně touží získat ve zbývajících šesti závodech co nejlepší výsledky, ale jsou smířeni s tím, že tým zaměřil své úsilí na úspěchy v příští sezóně.
Massa: Samozřejme chceme vítězit, ale prioritou je rok 2012

"Pro Ferrari je cílem od teď do mého domácího závodu v Sao Paolu vyhrát několik závodů," řekl Felipe Massa. "Příští závod v Singapuru je v jistých ohledech podobný Monaku, takže by nám a našemu kompletu měl dobře vyhovovat, vozy pojedou s maximálním přítlakem."

"Pak následují závody v Japonsku a Koreji, které mají podobnou úroveň přítlaku, i když se ty tratě liší. Poté přijde Indie, která bude krokem do neznáma pro celý paddock. Poslední dva jsou Abú Zabí a můj domácí závod v Interlagosu."

"Těchto šest závodních víkendů má hodně odlišností a doufejme, že v nich dokážeme získat dobré výsledky. Musíme si ale uvědomit, že v této fázi sezóny se tým musí soustředit hlavně na vůz 2012. Takže co se týče novinek, kromě již dříve naplánovaných dílů pro tyto závody, bude tempo vývoje 150 Italia omezené."

Massův kolega Fernando Alonso vidí jako jednu z nejlepších příležitostí na vítězství ve zbývající části sezóny Singapur. Noční Grand Prix vyhrál už dvakrát a pokaždé v ní stál na stupních vítězů.

Diskuze (34) Další článek: Okruh v Singapuru z pohledu pneumatik Pirelli
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00