Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

Oba piloti se provinili tím, že zdrželi své soupeře. Na startu klesnou o tři pozice. Původně se Massa kvalifikoval šestý, Gutiérrez šestnáctý.
Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

Mladý mexický pilot Esteban Gutiérrez si v první části kvalifikace dostatečně nehlídal zpětná zrcátka a v závěrečné šikaně zpomalil extrémně rychlé kolo Kimiho Räikkönena. 

Ve druhém kvalifikačním dějství zase Felipe Massa zatopil Marku Webberovi. Pilot Red Bullu se domnívá, že Massa zřejmě nebyl dostatečně informován z boxové zídky. 

"Je to zklamání. Felipe takové věci nedělá schválně. Možná byl problém v radiové komunikaci. Je vždycky frustrující, když k něčemu takovému dojde mezi piloty z čela, protože obvykle se k sobě chováme velmi dobře," řekl Australan, jemuž kvalifikaci podle všeho zkazily zejména opotřebované zadní pneumatiky. 

Massa dost možná o Webberovi věděl a jednoduše neodhadl, kolik bude Webber potřebovat místa:

"Držel jsem se na vnitřku a snažil se neplést se mu do cesty," řekl Brazilec. Absence špatných úmyslů nicméně stewardy nebyla posouzena jako polehčující okolnost, a tak Massa vystartuje až z konce první desítky. 

Další článek: Lotus spoléhá na své závodní tempo, Räikkönen věří v pódium

10:23 | Testy F3: Roman Staněk zatím potvrzen pro test za tým ART (první ze dvou dnů).
10:14 | Christian Horner připustil, že strategie pro kvalifikaci a závod byla chybná. Red Bull měl startovat na střední jako jezdci Mercedesu a Leclerc.
9:20 | Ve středu a čtvrtek proběhnou další testy formule 3. Za tým Campos bude jezdit i Petr Ptáček.

GP Portugalska

Pátek 23. října 2020
1. trénink Bottas (1:18.410)
2. trénink Bottas (1:17.940)
Sobota 24. října 2020
3. trénink Bottas (1:16.654)
Kvalifikace Hamilton (1:16.652)
Neděle 25. října 2020
Závod Hamilton