Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

Oba piloti se provinili tím, že zdrželi své soupeře. Na startu klesnou o tři pozice. Původně se Massa kvalifikoval šestý, Gutiérrez šestnáctý.
Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

Mladý mexický pilot Esteban Gutiérrez si v první části kvalifikace dostatečně nehlídal zpětná zrcátka a v závěrečné šikaně zpomalil extrémně rychlé kolo Kimiho Räikkönena. 

Ve druhém kvalifikačním dějství zase Felipe Massa zatopil Marku Webberovi. Pilot Red Bullu se domnívá, že Massa zřejmě nebyl dostatečně informován z boxové zídky. 

"Je to zklamání. Felipe takové věci nedělá schválně. Možná byl problém v radiové komunikaci. Je vždycky frustrující, když k něčemu takovému dojde mezi piloty z čela, protože obvykle se k sobě chováme velmi dobře," řekl Australan, jemuž kvalifikaci podle všeho zkazily zejména opotřebované zadní pneumatiky. 

Massa dost možná o Webberovi věděl a jednoduše neodhadl, kolik bude Webber potřebovat místa:

"Držel jsem se na vnitřku a snažil se neplést se mu do cesty," řekl Brazilec. Absence špatných úmyslů nicméně stewardy nebyla posouzena jako polehčující okolnost, a tak Massa vystartuje až z konce první desítky. 

Další článek: Lotus spoléhá na své závodní tempo, Räikkönen věří v pódium

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
12:50 | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00