Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

Oba piloti se provinili tím, že zdrželi své soupeře. Na startu klesnou o tři pozice. Původně se Massa kvalifikoval šestý, Gutiérrez šestnáctý.
Massa s Gutiérrezem si vysloužili penalizaci

Mladý mexický pilot Esteban Gutiérrez si v první části kvalifikace dostatečně nehlídal zpětná zrcátka a v závěrečné šikaně zpomalil extrémně rychlé kolo Kimiho Räikkönena. 

Ve druhém kvalifikačním dějství zase Felipe Massa zatopil Marku Webberovi. Pilot Red Bullu se domnívá, že Massa zřejmě nebyl dostatečně informován z boxové zídky. 

"Je to zklamání. Felipe takové věci nedělá schválně. Možná byl problém v radiové komunikaci. Je vždycky frustrující, když k něčemu takovému dojde mezi piloty z čela, protože obvykle se k sobě chováme velmi dobře," řekl Australan, jemuž kvalifikaci podle všeho zkazily zejména opotřebované zadní pneumatiky. 

Massa dost možná o Webberovi věděl a jednoduše neodhadl, kolik bude Webber potřebovat místa:

"Držel jsem se na vnitřku a snažil se neplést se mu do cesty," řekl Brazilec. Absence špatných úmyslů nicméně stewardy nebyla posouzena jako polehčující okolnost, a tak Massa vystartuje až z konce první desítky. 

Další článek: Lotus spoléhá na své závodní tempo, Räikkönen věří v pódium

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.