Massa: S Alonsem jsem už mluvil více než s Räikkönenem za tři roky

Pilot Ferrari Felipe Massa si zatím nemůže vynachválit nového týmového kolegu Fernanda Alonsa, komunikace s ním je mnohem lepší než s Kimim Räikkönenem.

"Začalo to velmi dobře," uvedl Massa. "Už jsme začali hodně diskutovat o autě a co bychom měli udělat, aby bylo konkurenceschopné. S Fernandem jsem už teď mluvil více, než s Kimim za tři roky."

"Možná to nebylo špatně, protože Kimi samozřejmě nerad mluvil. Ale s Kimim jsem taky spolupracoval velmi dobře, i bez mluvení. Takže to bylo fajn. Myslím, že můžeme mít velmi dobrý vztah a velmi dobře spolupracovat."

Ferrari svým jezdcům zdůraznilo, že na prvním místě je vždy tým. Podle Massy si to oba uvědomují a konfliktům se vyhnou.

"Skutečně si nemyslím, že to bude mezi námi jiskřit, dokážeme dobře spolupracovat," řekl. "Můžeme vyvinout skvělý vůz. Na trati chci být určitě před ním a on přede mnou, ale takový je sport. Jsem velmi motivovaný, společně se nám může dařit a odvedeme dobrou práci."

Jiskřilo se ovšem v minulosti. V roce 2007 došlo mezi Massou a Alonsem k důrazné výměně názorů kvůli soubojům na Nürburgringu, zatímco loni Brazilec svého budoucího kolegu popíchl tím, že musel vědět o úmyslné nehodě Nelsona Piqueta v GP Singapuru 2008.

"Co se týče těchto problémů, promluvili jsme si o nich," reagoval Massa. "Všichni jste viděli, co se stalo, když jsme diskutovali v roce 2007 v Německu. Já jsem mu poblahopřál k závodu a on řekl, že jsem udělal něco nečestného. Ale nebyla to pravda, takže jsem s ním promluvil, on se pak omluvil a to bylo vše."

Vztah mezi oběma jezdci je podle Massy naprosto normální, předchozí spory jsou zapomenuty.

Další článek: Ferrari Wroom 2010 - zahájení s Alonsem a Massou

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00