Massa: S Alonsem jsem už mluvil více než s Räikkönenem za tři roky

Pilot Ferrari Felipe Massa si zatím nemůže vynachválit nového týmového kolegu Fernanda Alonsa, komunikace s ním je mnohem lepší než s Kimim Räikkönenem.

"Začalo to velmi dobře," uvedl Massa. "Už jsme začali hodně diskutovat o autě a co bychom měli udělat, aby bylo konkurenceschopné. S Fernandem jsem už teď mluvil více, než s Kimim za tři roky."

"Možná to nebylo špatně, protože Kimi samozřejmě nerad mluvil. Ale s Kimim jsem taky spolupracoval velmi dobře, i bez mluvení. Takže to bylo fajn. Myslím, že můžeme mít velmi dobrý vztah a velmi dobře spolupracovat."

Ferrari svým jezdcům zdůraznilo, že na prvním místě je vždy tým. Podle Massy si to oba uvědomují a konfliktům se vyhnou.

"Skutečně si nemyslím, že to bude mezi námi jiskřit, dokážeme dobře spolupracovat," řekl. "Můžeme vyvinout skvělý vůz. Na trati chci být určitě před ním a on přede mnou, ale takový je sport. Jsem velmi motivovaný, společně se nám může dařit a odvedeme dobrou práci."

Jiskřilo se ovšem v minulosti. V roce 2007 došlo mezi Massou a Alonsem k důrazné výměně názorů kvůli soubojům na Nürburgringu, zatímco loni Brazilec svého budoucího kolegu popíchl tím, že musel vědět o úmyslné nehodě Nelsona Piqueta v GP Singapuru 2008.

"Co se týče těchto problémů, promluvili jsme si o nich," reagoval Massa. "Všichni jste viděli, co se stalo, když jsme diskutovali v roce 2007 v Německu. Já jsem mu poblahopřál k závodu a on řekl, že jsem udělal něco nečestného. Ale nebyla to pravda, takže jsem s ním promluvil, on se pak omluvil a to bylo vše."

Vztah mezi oběma jezdci je podle Massy naprosto normální, předchozí spory jsou zapomenuty.

Další článek: Ferrari Wroom 2010 - zahájení s Alonsem a Massou