Massa: řeknu vám, proč je Fernando lepší než Kimi

Felipe Massa se opět vyjádřil ke svému bývalému zaměstnavateli. Brazilec není překvapen tím, že Alonso Räikkönena poráží.
Massa: řeknu vám, proč je Fernando lepší než Kimi
  • Kimi Räikkönen letos nebyl na stupních vítězů.
  • Má méně bodů než Alonso.
  • 4x z 6 závodů se kvalifikoval hůře než Alonso.
  • Podle Allisona nemá žádné problémy, které by neměl Alonso.
  • V posledních závodech se ale na Alonsa dotahuje. Ve Španělsku byl před ním, ale měl jinou strategii. V Monaku zase musel po kontaktu s Chiltonem zajet neplánovaně do boxů a nakonec kolidoval s dalším ze soupeřů.

Na konto obou pilotů se vyjádřil také Felipe Massa. „K tomu, aby si porazil Fernanda, potřebuješ dokonalý vůz a dokonalý jezdecký styl. Když tyto dvě věci nejsou stoprocentní, tak nemáš šanci ho porazit. Kimi se v současném autě necítí dobře, proto je mezi nimi takový rozdíl”, říká Massa.

Alonso porazí Räikkönena, předpovídá Massa

Alonso porazí Räikkönena, předpovídá Massa

Massa oba piloty srovnává a jako referenci bere sám sebe. „Alonso mě porazil vícekrát, než kdokoliv jiný. Znamená to, že Kimi jednoduše nemůže být lepší než on. V roce 2007 se sice stal mistrem světa, ale do závodu v Monze patřilo průběžné prvenství mě. Bohužel jsme měli interní dohodu, že se po Monze rozhodneme, kdo bude týmovou jedničkou.

V Monze jsem měl trochu problém s vozem, ale když jsem vypadl, byl jsem před Kimim. V roce 2008 jsem ho porazil a o rok dříve jsem byl před ním až do nehody v Maďarsku. Právě proto se stal mistrem světa on a ne já”, dodává Massa pro Auto Bild Motorsport a hodnotí Alonsa:

„Má dvě tváře. V autě je brutální, ale mimo něj je plachý. Neměl a nemá vůz na to, aby vyhrál šampionát, ale ze všech, co měl k dispozici, vytěžil maximum. Právě proto je z mého pohledu nejlepším jezdcem on.”

V rozhovoru pro Autosport ještě Massa říká, že Alonso má v současné chvíli výhodu, že je tým stavěn okolo něj. 

Poznámka: statisticky řečeno porazil Massa Räikkönena ve 23 ze 44 závodů, což je 52%. V případě Schumachera je tento údaj 29% a v případě Alonsa jen 16%. Samozřejmě se berou v potaz závody, ve kterých oba nastoupili, a alespoň jeden dojel do cíle. Pro férovější srovnání bychom potřebovali podrobnější analýzu, která by odfiltrovala chyby týmu, poruchy apod.

Další článek: Whiting zvažuje po Monaku změnu pravidel pro kvalifikaci

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00