Massa: Red Bull není nezastavitelný, ale Ferrari se musí zlepšit

Vůz týmu Red Bull Racing je stále považovaný za nejrychlejší ve startovním poli, ale podle Felipeho Massy není nedostižný. Aby s ním mohlo Ferrari bojovat, musí se zlepšit především v kvalifikaci.

"V Malajsii jsem slyšel lidi říkat, že je teď Red Bull zdaleka nejrychlejší auto," uvedl Massa. "Je pravda, že obsadili první dvě místa na startovním roštu. Ale na závodní vzdálenost už je to podle mě jinak a musíte si uvědomit, že v Sepangu jeli svůj vlastní závod, protože dva týmy, které by na ně tlačily nejvíce, startovaly vzadu. Na to je třeba myslet, když závod hodnotíte. Určitě nejsou nezastavitelní, ale my se musíme trochu zlepšit, abychom je mohli zastavit."

Brazilský pilot vidí největší slabinu Ferrari v kvalifikacích, podobně jako svoji situaci vyhodnotil McLaren. "Musím říct, že naše závodní rychlost je dobrá, ale stále potřebujeme zlepšit výkonnost na jedno kvalifikační kolo," řekl. "Je to zřejmé na základě skutečnosti, že Red Bull byl na pole position ve všech třech dosavadních závodech. Pokud náš komplet vylepšíme v této oblasti, zlepší se tím i naše závodní výkony, a o to se také budeme v následujících závodech snažit."

V Sepangu byla pro Massu rozhodující týmová chyba v kvalifikaci, ale přes všechny potíže se po GP Malajsie posunul do čela šampionátu jezdců.

"Chci zůstat pozitivní," uvedl. "Musím říct, že je to vždy příjemný pocit, když vidíte své jméno v čele klasifikace šampionátu, což je teď po Sepangu můj případ. Ale po třech závodech to nemá moc velký význam. Musíme se dál snažit po zbytek roku, protože vidět své jméno na čele bude mnohem důležitější později než teď. Ale i tak je to příjemná situace."

Další článek: O vstup do formule 1 v roce 2011 usiluje také tým Durango