Massa prožil nejlepší závod sezóny

Felipe Massa dojel na druhém místě jen těsně za Lewisem Hamiltonem. Dobrý výsledek Williamsu podtrhl třetím místem Valtteri Bottas.
Massa prožil nejlepší závod sezóny

Po problémech Rosberga získal tým v Abú Dhabí druhé a třetí místo a pojistil si tak celkové třetí místo v poháru konstruktérů.

„Jsem tak šťastný, že jsem tady (na stupních vítězů),“ řekl po závodě Massa. „Dnes to byl můj nejlepší závod sezóny, co se týče tempa, péče o pneumatiky a vše. Být na stupních vítězů bylo krásné. Bohužel tady chybí Frank, ale jsem si jistý, že se na nás díval.“

„Je úžasné vidět, jak moc jsme se zlepšili, ale chceme se zlepšit ještě více. Jsem opravdu rád, že jsem toho součástí,“ dodal Massa.

Vallteri Bottas měl špatný start, ale v průběhu závodu vše dohnal a skončil na třetím místě. „Byli jsme dnes velmi konkurenceschopní. Měl jsem špatný start a závod byl ohrožený poté, co jsem se zasekl za několika vozy, takže skončit na pódiu je neuvěřitelné. Byl to dobrý závod, mohl jsem na to tlačit a bojovat. Tým se v průběhu sezóny hodně zlepšil. Je to skvělý začátek příprav na příští rok a na pokračování týmu s velkou historií,“ řekl Bottas. 

Další článek: Hamilton: Tenhle titul je více než ten první

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna