Massa přiznal nejtěžší období kariéry, řešit musí techniku i hlavu

Felipe Massa si je dobře vědom svých potíží s výkonností a doufá, že jeho sezóna dostane nový impuls závodem v Monaku.
Massa přiznal nejtěžší období kariéry, řešit musí techniku i hlavu

"Doufám, že tento víkend bude znamenat začátek mého šampionátu 2012," řekl brazilský závodník Ferrari. "Během své kariéry jsem zažil několik těžkých období, ale začátek této sezóny je asi tím doposud nejtěžším."

Massa má problémy na všech frontách, takže řešení není snadné. "Musím se z této situace dostat, vydat se znovu správným směrem, a na to jsem soustředěný," pokračoval. "Musím řešit technickou stránku problémů, ale také mentální, protože není snadné té situaci čelit. Ale když vyřešíte jednu, tak je pak snazší vyřešit tu druhou."

Odraz od dna by Massovi mohl usnadnit dobrý vůz, ale ani po druhém místě z Barcelony Ferrari neví, jak přesně si stojí. "Nejlepší vozy obvykle skončí na čele, ale v tuto chvíli je těžké říct, kdo je nejlepší," přiznal Massa. "Těžko říct, kdo teď dokáže bodovat nejvíce v každém závodě."

"Obvykle se po několika závodech šampionát vyvrbí a je vidět směr, kterým se ubírá. Ale letos je mnohem těžší si udělat jasný obrázek."

Další článek: V monackém závodě budou jezdci používat DRS na cílové rovince

13:09 | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
11:32 | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen