Massa: Příští tři závody by se Ferrari mělo dařit díky pneumatikám

Ferrari si v Barceloně prožilo nejhorší závodní víkend letošní sezóny, přičemž za hlavní příčinu označilo tvrdé pneumatiky. V dalších závodech se s nimi nesetká, proto je Massa optimista.
Massa: Příští tři závody by se Ferrari mělo dařit díky pneumatikám

Pirelli přivezlo do Španělska upravenou tvrdou pneumatiku a pro Ferrari to znamenalo menší katastrofu. Scuderia se s ní nenaučila pracovat. "Potíže jsme měli už na původní verzi tvrdé směsi, trápili jsme se s ní o trochu víc než ostatní," připomněl brazilský pilot. "Na této nové tvrdé směsi jsme pak zjistili, že máme ještě větší problémy ji přimět ke správnému fungování. Řekl bych, že jsme ve srovnání s měkkými pneumatikami ztráceli dvě až dvě a půl sekundy na kolo."

Massa a Alonso závod v Barceloně přitom začali dobře, Španěl se ujal vedení a Brazilec se probojoval na šesté místo. "Ale poté, jakmile jsem nasadil tvrdé pneumatiky, bylo téměř nemožné auto řídit," lamentoval Massa. "Ztratil jsem všechna místa, která jsem získal, pak jsem se dostal do smyku a pár kol před koncem jsem musel auto zaparkovat vedle trati, protože jsem nemohl řadit."

"Mezitím se Fernando propadl z vedení závodu o jedno kolo, a to v rozmezí 40 kol, což je naprosto neuvěřitelné. Řekl bych, že ve Španělsku dokázaly správně využít tvrdé pneumatiky zřejmě jen týmy Red Bull a McLaren."

Ferrari už ve Španělsku naznačilo, že bude usilovat o změnu tvrdé směsi. V následujících závodech se ale používat nebude, což by mělo podle Massy znamenat naději na lepší výsledky.

"Když zůstaneme u pneumatik, tak počínaje čtvrtečními volnými tréninky v Monaku začneme sérii tří Grand Prix se super měkkými a měkkými pneumatikami Pirelli, které by nám měly fungovat lépe," odhadl. "Určitě budou lépe sedět vlastnostem našeho vozu, což je pozitivní. Letos jsme viděli, že při předjíždění jsou největším faktorem pneumatiky, a díky tomu se bude letos předjíždět i v Monaku."

"Když bude mít auto před vámi problémy s ojetými pneumatikami, bude mít velmi špatnou trakci. Dokonce i na místech, jako je výjezd z šikany za tunelem, ztratíte kvůli špatné trakci pozici, předjedou vás před zatáčkou Tabac. Jsem přesvědčený, že opotřebení bude hrát na této trati významnou roli."

Další článek: Toreador Vettel se v Barceloně pořádně předvedl