Massa převzal roli lídra, otrávený Räikkönen se pod tlakem necítí

Na Red Bull a BrawnGP ztrácí Ferrari přibližně vteřinu.

Kromě Tima Glocka a Nélsona Piqueta dnes na tiskovou konferenci nastoupili ještě Robert Kubica a Kimi Räikkönen.

Nálady při tiskových konfereních jsou různé, někdy je atmosféra hodně uvolněná, jezdci mezi sebou vtipkují, nemají problém odpovídat na dotazy novinářů. Jindy je ale cítit nechuť některého z jezdců říkat vůbec cokoli, jsou otrávení a někdy to umí dát pěkně najevo.

Právě v takové náladě dnes byli Räikkönen a Kubica. Je až úžasný rozdíl mezi tím, když přepis tiskové konference jen čtete, nebo když vidíte, JAK jsou slova řečena.

Oba jezdci k tomu mají své důvody: oba letos měli bojovat o titul mistra světa a oba nemají ani bod. Kubica už vloni uměl své rozčarování dát najevo a v jednu chvíli bylo kolem Velké ceny Maďarska cítit lehké napětí mezi ním a Mariem Theissenem.

To Kimi Räikkönen tyhle věci nikdy neřešil. Dostal superrychlou formuli, vyhrál titul mistra světa. Dostal plečku, šel orat pole - jako by obojí se stejným nasazením. Z kritiky na jeho hlavu v loňském roce si nic nedělá a zdá se, že tomu je tak i letos:

"Samozřejmě chci získat body, ale pod tlakem se necítím," odpověděl Fin na otázku, zda na sebe klade vyšší nároky on sám nebo přímo Ferrari. "Snažíme se o to nejlepší pokaždé, ale bohužel jsme nezískali ani bod. Jsme tým a nikdo se necítí zrovna nejlépe. Tak to prostě je."

Přitom ještě před 19 měsíci zpátky oslavoval titul mistra světa, v průběžném pořadí letošního šampionátu ale figuruje na šestnáctém místě.

"Ve formuli 1 se věci mění rychle, to víme," řekl Räikkönen. "Ztrácíme na ně (BrawnGP a Red Bull) přibližně vteřinu. Je to odvislé od okruhu. Tak nějak na tom nyní jsme a my to víme."

Možná není náhodou, že přibližně ve stejné době, na mediálním brífinku Ferrari, odpovídal Felipe Massa na otázky novinářů. Během rozhovoru přiznal, že ve Ferrari převzal roli lídra v těžké situaci pro tým.

"Kimi není ten typ člověka, co toho moc namluví, takže je těžké s ním porovnat názory," řekl vicemistr světa 2008. "Ale s týmem si povídám hodně, snažíme se o vylepšení situace. S týmem jsem vyrůstal, nyní je o to důležitější ukázat, že mám na to být lídrem, že mi lidé mohou věřit."

Další článek: Fernando Alonso nesdílí optimismus Flavia Briatoreho

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00