Massa potvrdil jednání s Williamsem

Lotus není jediný tým, který považuje Felipe Massa za své možné budoucí působiště, rozhovory vede i s Williamsem.
Massa potvrdil jednání s Williamsem

Podle jednoho z možných scénářů, který jsme už nastínili, by Maldonado mohl odejít z Williamsu do Lotusu a jeho místo by zaujal Felipe Massa, který jede poslední sezónu pro Ferrari. Podle některých spekulací z Brazílie už dokonce podepsal.

"Někdy se proslýchá hodně věcí a až nastane správná chvíle, vyjádřím se," komentoval Massa. "Jednám s několika týmy včetně Williamsu, ale teď nemám co říct."

Když se Brazilec dozvěděl o svém konci u Ferrari, ihned prohlásil, že ve formuli 1 nebude pokračovat za každou cenu, ale jen s vozem, který mu umožní bojovat o dobré pozice. Teď je přesvědčený, že si tento cíl splní.

"Dost si věřím, že najdu zajímavý směr. Dokud nemáte jistotu, pořád existuje malé riziko, ale já věřím, že se mi to podaří najít, a pracuji na tom."

Pořád tedy platí, že do žádné mále stáje nepůjde, a zároveň odmítá být typickým platícím jezdcem. Nepopírá ale, že dokáže přivést sponzory. "Do týmu půjdu kvůli svým zkušenostem a za to, co jsem ve své kariéře už předvedl. Doufám, že najdu řešení, kdy dostanu šanci v týmu, který mě chce kvůli tomu, kdo jsem, a ne kvůli tomu, co dokážu přinést za peníze."

"Není to o přinesení peněz, ale o pomoci najít dobrý směr. Co může pomoci týmu, pomůže i mně. Cokoliv, co můžete díky svému jménu udělat, abyste zlepšili situaci a vývoj, je určitě vítané."

Další článek: Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10