Massa potvrdil jednání s Williamsem

Lotus není jediný tým, který považuje Felipe Massa za své možné budoucí působiště, rozhovory vede i s Williamsem.
Massa potvrdil jednání s Williamsem

Podle jednoho z možných scénářů, který jsme už nastínili, by Maldonado mohl odejít z Williamsu do Lotusu a jeho místo by zaujal Felipe Massa, který jede poslední sezónu pro Ferrari. Podle některých spekulací z Brazílie už dokonce podepsal.

"Někdy se proslýchá hodně věcí a až nastane správná chvíle, vyjádřím se," komentoval Massa. "Jednám s několika týmy včetně Williamsu, ale teď nemám co říct."

Když se Brazilec dozvěděl o svém konci u Ferrari, ihned prohlásil, že ve formuli 1 nebude pokračovat za každou cenu, ale jen s vozem, který mu umožní bojovat o dobré pozice. Teď je přesvědčený, že si tento cíl splní.

"Dost si věřím, že najdu zajímavý směr. Dokud nemáte jistotu, pořád existuje malé riziko, ale já věřím, že se mi to podaří najít, a pracuji na tom."

Pořád tedy platí, že do žádné mále stáje nepůjde, a zároveň odmítá být typickým platícím jezdcem. Nepopírá ale, že dokáže přivést sponzory. "Do týmu půjdu kvůli svým zkušenostem a za to, co jsem ve své kariéře už předvedl. Doufám, že najdu řešení, kdy dostanu šanci v týmu, který mě chce kvůli tomu, kdo jsem, a ne kvůli tomu, co dokážu přinést za peníze."

"Není to o přinesení peněz, ale o pomoci najít dobrý směr. Co může pomoci týmu, pomůže i mně. Cokoliv, co můžete díky svému jménu udělat, abyste zlepšili situaci a vývoj, je určitě vítané."

Další článek: Maldonado: Skandál s financováním motorsportu ve Venezuele se mě netýká

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00