Massa potřebuje v Koreji dobrý výsledek, také aby pomohl Alonsovi

Felipe Massa je pod tlakem Ferrari, protože se mu v posledních Grand Prix nedařilo. Tým od něj chce, aby pomohl Alonsovi k titulu. Brazilec je na to připravený.
Massa potřebuje v Koreji dobrý výsledek, také aby pomohl Alonsovi

Massa je z boje o titul definitivně venku, nemá ani matematickou šanci. Prezident Ferrari Luca di Montezemolo řekl, že od něj očekává v posledních závodech dobré výsledky, měl by pozitivně překvapit.

"Co se týče mých cílů pro tento víkend, musím se nejdřív dobře kvalifikovat v sobotu," deklaroval Massa před GP Koreje. "Poté se chci v závodě zapojit do boje o jezdecký šampionát. Chci bojovat s těmi pěti jezdci, kteří usilují o titul, což je to nejlepší, co můžu udělat, abych pomohl Ferrari a Fernandovi v závěru šampionátu."

Massa ale bude bojovat také o svoji reputaci, v posledních dvou závodech získal jen 4 body. "Korea bude posledním ze tří závodů na dálném východě a já bych se rád vrátil na svůj domácí závod do Sao Paula s dobrým výsledkem v kapse. Vím, že všichni v týmu, v továrně i na trati, jsou nabuzení na tyto poslední tři závody, a já chci pro ně odevzdat maximum."

Brazilec věří, že bude Jeongam vozu F10 vyhovovat.

Diskuze (165) Další článek: Schumacher se na pneumatiky jen vymlouvá, míní Prost
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10