Massa: Podvod Renaultu mě připravil o titul

Svého krajana Piqueta by v týmu nezaměstnal.
Felipe Massa loni podlehl v boji o titul Lewisi Hamiltonovi tím nejtěsnějším způsobem, ale domnívá se, že vše mělo být jinak. Výsledky Grand Prix Singapuru zmanipuloval Renault a tím ho připravil o titul.

"To, co se stalo, byla zlodějina," uvedl Massa pro TV Globo. "Ale ve vztahu k závodu nebylo nic učiněno, výsledky zůstaly stejné. To není správné. Krádež změnila výsledek šampionátu a já přišel o titul."

Mezinárodní sportovní kodex ovšem definitivně uzavírá sezónu na konci listopadu daného roku, poté už není možné žádným způsobem výsledky měnit. To se Massovi nelíbí.

"Viděl jsem, že když vzal rozhodčí peníze ve fotbale, aby ovlivnil zápas, tak byly všechny podezřelé výsledky anulovány. V Itálii byl Juventus sesazen do nižší ligy. Ale tady jen poslali Briatoreho domů. To nechápu a nemyslím, že to bylo správné," řekl.

Nesmířlivý ale Massa není ke svému krajanovi Piquetovi, který loni v Singapuru záměrně boural. I když pochybení přiznává. Kdyby šel s pravdou ven hned, FIA mohla výsledky přepsat.

"Obecně vzato bylo od týmu velmi nehezké, že přišel a řekl: ´Musíš bourat, abychom ti prodloužili smlouvu.´ Jezdci, který věděl, že bude vyhozen. Nelsinho věděl, že bude vyhozen," uvedl Massa.

"Neměl čekat tak dlouho, než řekl pravdu. Řekl jí, protože byl vyhozen a to není dobře. Ve formuli 1 je v obtížné situaci. Můžete si být jistí, že pokud někdo v nějakém týmu řekne: ´Najmeme Nelsinha,´ nebude to vypadat dobře. Já bych to asi neudělal. Musel bych o tom hodně přemýšlet a asi bych to neudělal."

Felipe Massa v loňské GP Singapuru po problémech při tankování nebodoval, zatímco Lewis Hamilton získal šest bodů. Čistě teoreticky, pokud by loni bývalo došlo k anulování výsledků nočního závodu, šampionát by vyhrál Massa.
Další článek: V deštivé Suzuce byl v pátek odpoledne nejrychlejší Adrian Sutil