Massa očekává, že se bude Mercedes v závodech dál trápit

Změna pneumatik utnula vzestup Mercedesu, a proto bude velkou hrozbou jen v kvalifikaci. Alespoň si to myslí Felipe Massa.
Massa očekává, že se bude Mercedes v závodech dál trápit

Mercedes měl až do Německa vzestupnou tendenci, ale na Nürburgringu přišel návrat ke starým problémům, když závodní výkonnost významně zaostávala za tou kvalifikační.

Vedení německé stáje přiznalo, že zlom nastal kvůli novým pneumatikám. Massa neočekává, že by Mercedes své problémy vyřešil už v Maďarsku, proto ho za velkou hrozbu nepovažuje. "V kvalifikaci ano, v závodě asi trochu méně," řekl.

"Za nejkomplexnější auto je vždy považován red bull, co se kvalifikace a závodu týče. Mercedes je obvykle nejrychlejší auto v kvalifikaci a v závodě se obvykle trápí trochu víc. Teď, když se nedají přehazovat pneumatiky, tak se trápí asi ještě víc."

"My se v každém případě musíme soustředit jen na sebe a pokusit se auto zrychlit co nejvíce. Potřebujeme být trochu rychlejší v kvalifikaci a udržet si dobrou úroveň v závodě."

Měřítkem pro Scuderii tak zůstává Red bull, jenž přijede v roli favorita i na Hungaroring.

"I když je Maďarsko obvykle dobrou tratí pro Red Bull, já doufám, že tam budeme konkurenceschopní," pokračoval Brazilec. "Mělo by být tepleji, letos jsme moc teplých závodů neměli a myslím, že je důležité, aby bylo teplo, protože to našemu autu vždy hodně pomůže. Takže doufáme, že tam budeme konkurenceschopní."

Další článek: Pirelli: Většina nám adresované kritiky byla neopodstatněná