Massa o Kanadě: byl to dobrý závod

Felipe Massa na tom byl v Kanadě podobně jako Sebastian Vettel. Také Brazilec se musel prodírat polem poté, co ho v kvalifikaci potkaly technické problémy.
Massa o Kanadě: byl to dobrý závod

„Byl to dobrý závod, ale v určitém ohledu i nebyl, protože jsme mohli skončit na stupních vítězů,“ řekl Massa, který nakonec skončil právě za Vettelem na šestém místě.

„Samozřejmě, byl jsem velmi spokojen se svým závodem, předjížděním, rychlostí, strategií. Byl jsem opravdu spokojen.“

Williams nakonec získal v Kanadě 23 bodů, což byl největší bodový příděl v letošním roce a to zejména díky třetímu místu Valtteriho Bottase. Massa věří, že by skončil lépe, pokud by ho nepotkaly technické problémy v kvalifikaci.

„Vůz měl velmi dobrý výkon, takže jediným negativem byla o víkendu kvalifikace a problém, který jsme měli s wastegate. To byla jediná negativní věc, protože závod byl velmi dobrý.“

Asi největším momentem závodu z pohledu Masssy byl těsný souboj s Ericssonem. „Bylo to ok, blízko, ale ok,“ smál se Massa. „Určitě to nebyl snadný závod, ale když máte nějaké dobré předjíždění, tak si to opravdu užijete.“

„Byl to snad jediný závod, na který si (v Kanadě) vzpomínám, kde nebyl safety car, což není obvyklé. Je to trať, kde je snadné vyvolat výjezd safety caru, ale tentokrát se asi všichni chovali trochu lépe a abych pravdu řekl, tak i počasí bylo dobré.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Manor zřejmě letos už nový vůz nenasadí

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10