Massa: Nové týmy? Doufám, že nebudou nebezpečné

Felipe Massa pochybuje, že budou nové týmy ve formuli 1 k něčemu dobré. Spíš má strach, že jejich pomalá auta budou překážet.

„Doufám, že nebudou nebezpeční. Máme tu šest, sedm týmů, které se vejdou do jedné vteřiny, a pak jsou tu nováčci, kteří zaostávají o čtyři,“ řekl Massa italskému tisku.

Virgin a Lotus, kteří se zúčastnili předsezonních testů, byli skutečně o několik vteřin pomalejší než všichni ostatní. Velké množství času navíc trávili v garáži, kde mechanici hodiny opravovali nejrůznější poruchy. Třetí z nováčků HRT na trať ještě ani nevyjel. Velká cena Bahrajnu příští týden bude jeho první test.

„Není to dobré pro sport ani pro ně. Bude to jako mít dvě různé série. Budou trpět a my taky, až je potkáme v kvalifikaci před sebou,“ poznamenal Massa.

Massovo Ferrari už se do nových týmů jednou opřelo. Ve svém komentáři na oficiálních stránkách kritizovalo finanční i technické problémy nováčků, bývalého prezidenta FIA Maxe Mosleyho i způsob, jakým federace vybrala nové týmy (ZDE). 

Další článek: Räikkönen nedokončí Mexickou rally, boural

17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.
11:15 | Dnes a zítra pokračují testy 18palcových pneumatik. V Imole jezdí Mercedes. Za volantem je dnes Hamilton.
18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen