Massa nesouhlasí s Räikkönenem, že by měla být F1 nebezpečnější

Felipe Massa byl dotázán na to, zda je i podle něj F1 dnes až příliš bezpečná. Brazilec s názorem svého bývalého týmového kolegy nesouhlasí.
Massa nesouhlasí s Räikkönenem, že by měla být F1 nebezpečnější

„Když vidím, jak Kimi a Lauda říkají, že F1 musí být nebezpečnější, tak s tím nesouhlasím,“ řekl Massa v Rakousku.

„Věřím, že by měla být lepší. Měla by být více inteligentní. V minulosti proběhla řada změn, ale podle mě se někdy nezměnilo nic.“

Massa vysvětluje, co tím myslí. Podle jezdce Williamsu by auta měla být rychlejší, ale je potřeba k tomu přistupovat promyšleně.

„Chápu, že je to zajímavé téma, že mají být auta rychlejší, ale pokud zrychlí o pět sekund a bude ještě méně předjíždění, tak si budou lidé stěžovat.“

„Chci auto, které je tak rychlé, jak je to jen možné, ale myslím, že změny musí být inteligentní. Nemůže to být jen o zrychlení na trati, protože zrychlení o tři sekundy na kolo v televizi nikdo nepozná.“  

Podle Massy to nemůže být pouze o větším přítlaku. „Lidé chtějí vidět souboje a předjíždění. Právě to podle mě potřebujeme změnit,“ dodal Massa.

K tématu:

Lauda: F1 musí být pro chlapy, ne pro mladíky hrající si s tlačítky

Lauda: F1 musí být pro chlapy, ne pro mladíky hrající si s tlačítky

Räikkönen: Formule 1 není nebezpečná, měla by být více vzrušující

Räikkönen: Formule 1 není nebezpečná, měla by být více vzrušující

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alonso očekává ještě horší víkend než v Kanadě

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.