Massa: Nemá smysl cokoliv předpovídat, ale rychlé zatáčky nám obvykle sedí

Ani u Ferrari se už nesnaží odhadovat, jaký výsledek by pro ně mohl být v nadcházejících závodech reálný. Vlastnosti Silverstonu však dávají Maranellským dobrou naději.
Massa: Nemá smysl cokoliv předpovídat, ale rychlé zatáčky nám obvykle sedí

"Těžko říct, jak konkurenceschopní bychom mohli být," řekl Felipe Massa před závodem v Británii. "Letos jsme viděli výsledky, které se nedaly očekávat. Silverstone je trať, která se hodně liší od těch posledních, takže musíme být připravení na všechno a přijet v co nejlepší formě."

"Kdo ví, možná pro nás bude Silverstone nad očekávání dobrý. Ale když se podíváte na Valencii, kde v druhé části kvalifikace dělily 13 vozů pouhé tři desetiny sekundy, v letošní sezóně není možné cokoliv předpovídat. Ale věřím, že naše auto není špatné v rychlých zatáčkách, proto si myslím, že až začneme v pátek tréninky, bude na nás čekat dobré F2012."

Předpovědi počasí pro nadcházející víkend dávají poměrně velkou šanci dešti, takže v Silverstonu může být nakonec rozhodující úplně něco jiného, než jsou vlastnosti tratě. Massovi by nevadilo závodit v dešti mimo jiné proto, že si teď poměrně dost věří.

"Prvních pár závodů bylo letos těžkých, ale pak jsme v některých oblastech změnili směr, a teď je práce na nalezení správného nastavení na každém okruhu mnohem více automatická," potvrdil. "V této fázi sezóny se díky tomu cítím mnohem silnější."

Další článek: McLaren je přesvědčený, že si Red Bull náskok z Valencie neudrží

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10