Massa navždy zůstane součástí rodiny Ferrari, říká Domenicali

Ferrari přivítalo zpět Kimiho Räikkönena a rozloučilo se s Felipem Massou který pro něj závodí dlouhých osm let a letos skončí.
Massa navždy zůstane součástí rodiny Ferrari, říká Domenicali

"Chci Felipemu poděkovat z celého srdce a také jménem všech našich fanoušků z celého světa za výjimečnou práci, kterou pro tým odváděl tolik let," uvedl šéf stáje Stefano Domenicali.

"Felipe se vždy choval jako týmový hráč. Spolu jsme si prožili skvělé časy a také pár dramatických okamžiků, které pomohly upevnit skutečně unikátní vztah na profesionální i osobní úrovní. Vždy bude součástí naší rodiny a přejeme mu do budoucna to nejlepší."

Spolupráce ale ještě neskončila, do konce roku zbývá ještě relativně hodně Grand Prix, ve kterých půjde o co nejlepší umístění v poháru konstruktérů.

"Teď musíme soustředit veškeré své úsilí na zbývajících sedm závodů sezóny a víme, že jako vždy budeme moci spoléhat na Felipovo přispění při společné práci na našich cílech. Naše odhodlání ani trochu nepoleví až do úplného konce," dodal Domenicali.

Slova pro týmového kolegu měl i Fernando Alonso. "Chci poděkovat Felipemu za všechnu podporu, kterou poskytl mně a týmu během naší společné cesty za ty roky."

"Na konci sezóny nebude snadné rozloučit se s týmovým kolegou, jako je on. Vždy byl skutečný profesionál a věrný týmu. Jsem si jistý, že až do konce bude dělat maximum pro Scuderii, kterou tolik miluje."

Další článek: Ferrari potvrdilo Räikkönenův návrat do Maranella

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.