Massa: Musíme se zlepšit, ale záleží také na difuzorech

Šampionát musí být stejný pro všechny.
Massa: Musíme se zlepšit, ale záleží také na difuzorech
Bylo rozhodnutí nerestartovat závod správné?
Felipe Massa: "No, myslím, že když se rozhoduje z hlediska bezpečnosti jezdců, je to vždy dobře. Na trati to byla velmi obtížná situace, takže když se rozhodne kvůli bezpečnosti, nemůžeme s tím nesouhlasit. Myslím, že to bylo správné rozhodnutí."

Jaká byla poslední kola před vyvěšením červené vlajky?
FM: "Byla to noční můra. Nebylo možné se udržet na trati. V jednu chvíli jsem byl pomalejší než Safety car a rychleji to nešlo. Bylo to nemožné. Vysílačkou jsem žádal výjezd Safety caru, ale nebylo to možné. Poté jsem žádal červené vlajky. Na to došlo o něco později. Nešlo udržet vůz na trati. Hodně jezdců vyjelo mimo."

Váš týmový kolega Kimi Räikkönen přezul na mokré pneumatiky velmi brzy, ještě před deštěm. Měl jste stejnou možnost?
FM: "Určitě to byla chyba. Vsadili na to, že bude pršet, ale déšť nepřišel okamžitě, až později. Když jsem pak přijel do boxů a nasadil mokré pneumatiky, také jsme očekávali hustý déšť. Ale déšť zůstal stejný, takže pršelo velmi málo. A ti co měli přechodné pneumatiky prostě létali."

"Řekl jsem, že když tak vydržíme ještě tři kola, bude to pak stačit na jednu zastávku, takže by bylo možná lepší zajet do boxů pro přechodné pneumatiky. Jinak bychom se ztratili vzadu. Nasadil jsem přechodné pneumatiky a pak přišel velký déšť. Takže jsem musel do boxů znovu pro mokré pneumatiky, bylo to velmi těžké."

V Melbourne začal závod později a tady také. V Austrálii byl problém se sluncem a tady s deštěm. Co na to říkáte?
FM: "Mělo by se závodit v noci nebo ve dne. Nedá se to dělat někde mezi tím. To je zřejmé. Říkal jsem to již předtím a říkali to ostatní a teď je to zřejmé."

Budete o tom diskutovat v rámci Asociace jezdců Grand Prix?
FM: "Mohli bychom, ale myslím, že tohle nezmění GPDA, to je na jiné jednání!"

Ferrari udělalo během dvou dnů dvě chyby. Myslíte si, že je tu problém?
FM: "Ano, jistě, je to problém. Vždy je to problém, když nezískáte body. Takže je jisté, že v takových závodech je naším cílem bodovat, ale nebylo to možné. V každém případě to byl špatný výsledek."

Váš tým měl hrozný vstup do sezóny. Co uděláte, abyste se zlepšili v Číně?
FM: "Musíme začít od nuly. Musíme si spolu sednout a bod za bodem probrat, co se stalo špatně. Musíme se pokusit zlepšit vše. Tak to je."

Fungoval dnes (v neděli) dobře KERS?
FM: "Velmi dobře jsem odstartoval. Z 16. místa jsem se posunul rovnou na 12, takže mi pomohl."

Myslíte si, že je třeba něco změnit u Ferrari?
FM: "Ne, myslím, že se musíme společně zlepšit. Není to tak, že bychom v minulosti byli úžasní a teď hloupí. Je jisté, že vůz není dost dobrý. Musíme na něm pracovat. Také jsme udělali chyby se strategií a takovými věcmi. Musíme společně pochopit své problémy, ale jak jsem řekl, není to tak, že bychom předtím byli skvělí a teď hloupí. Takový je můj názor."

Pro vás je to stejná situace jako loni, nula bodů po dvou závodech. Ale jaké máte letos naděje v boji o šampionát?
FM: "Loni jsme určitě měli lepší vůz. Musíme se zlepšit a dostat se zpět do bojů. Tentokrát máme horší vůz, takže to bude těžké. Pokud se něco změní před příštím závodem, možná budeme mít šanci."

Jak důležité je z pohledu vašeho šampionátu rozhodování o těch difuzorech?
FM: "To je vidět, ne? Myslím, že to všichni vidí. Ti, co mají ten difuzor, mají mnohem více přítlaku. Takže je velmi těžké s nimi bojovat. Pokud v příštím závodě bude šampionát stejný pro všechny, pak se v něm bude určitě více bojovat. Ale pokud ne, tak bude celkem trvat, než ten difuzor dostaneme na náš vůz, takže by to bylo těžké."
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14. srpna | Před 29 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Guenther Steiner si nemyslí, že nové partnerství mezi Sauberem a Ferrari ovlivní vztah mezi Haasem a Ferrari.
10. srpna | F1 2018 odkaz
10. srpna | Liberty prozradila, že Carey je placen podle toho, kolik F1 vydělá...
8. srpna | Räikkönen věří, že jeho výsledky neodrážejí jeho rychlost.

Nejčtenější články

Hamilton jmenoval dva týmy, za které by mohl jezdit. Změnu ale neplánuje

Hamilton jmenoval dva týmy, za které…

Lewis Hamilton jmenoval dva týmy, u kterých by si dokázal představit, že by by za ně v F1 jezdil. Změnu ale neplánuje. Odchod z Mercedesu podle něj znamená odchod z F1.

14.  8.  2017 | | 73 N/A
Ferrari podle Vettela přišlo na slabé stránky svého letošního vozu

Ferrari podle Vettela přišlo na slab…

Ferrari odhalilo slabé stránky svého letošního monopostu a ví, jak si udržet své šance v boji o letošní titul mistra světa formule 1, říká Sebastian Vettel.

13.  8.  2017 | | 89 N/A
Motokára. Stroj, na který nedají dopustit ani zkušení jezdci

Motokára. Stroj, na který nedají dop…

Motokáry jsou tradičně vnímány jako tréninkový prostředek pro budoucího hvězdy, ale ke zlepšení svých schopností jich využívá i řada předních závodníků.

13.  8.  2017 | | 11 N/A
Takhle nebrečel ani při prvním vítězství! Nové video Barrichella

Takhle nebrečel ani při prvním vítěz…

Nedávno jsme zde měli video, ve kterém je zachycen Rubens Barrichello ve voze GT. Za volantem je jeho patnáctiletý syn Eduardo. Barrichella synova jízda značně dojala.

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vandoorne: Alonsovi už stačím

Vandoorne: Alonsovi už stačím

Belgickému mladíkovi ze stáje McLaren roste sebevědomí s každým závodním víkendem. Po posledních velkých cenách již Stoffel Vandoorne dokonce věří, že může v zajetých časech konkurovat svému stájovému kolegovi Fernandu Alonsovi.

12.  8.  2017 | | 81 N/A