Massa: Mosley stahuje formuli 1 z vrcholu motorsportu dolů

A to se nelíbí také jezdcům.

Jezdci formule 1 diskutovali v Turecku s FOTA o současných sporech o budoucí pravidla a deklarovali svým týmům podporu. Podle Felipeho Massy totiž hrozí, že formule 1 už nebude vrcholem motoristických soutěží, pokud budou platit schválená pravidla pro rok 2010.

"Náš názor je takový, že chceme závodit v nejlepší kategorii. Nejlepší kategorie je ta, která má nejlepší technologie, nejlepší týmy, nejlepší jezdce a patří na vrchol motorsportu. Pokud uděláme to, co chce pan Mosley, pak už na vrcholu motorsportu nebudeme. Půjdeme hodně dolů," varoval Massa.

Důvodem pro takové obavy je dobrovolný rozpočtový strop ve výši 40 miliónů liber. Ten poskytne týmům, které se mu podřídí, větší volnost při vývoji vozů prostřednictvím dvojích technických pravidel. Současné stáje tvrdí, že se rozpočtovému stropu nedokáží přizpůsobit z roku na rok, čímž by se dostaly v příští sezóně do značné nevýhody.

"Ten současný boj je noční můra. Doufám, že dokážeme najít řešení, protože bychom velmi rádi ve formuli 1 pokračovali. Ale pokud to ve formuli 1 nebude možné z toho důvodu, že už to formule 1 nebude, pak půjdeme do jiného šampionátu," dodal Massa.
Další článek: Asociace týmů formule 1 suspendovala také Force India