Massa míří na bývalého chlebodárce, s Williamsem chce porazit Ferrari

Loni se pro stáj z Maranella snažil co nejvíce bodů získat, letos je cílem Felipeho Massy Ferrari co nejvíce bodů sebrat. S Williamsem chce zamířit mezi nejlepší tři týmy Poháru konstruktérů.

Williams zatím v porovnání s loňským rokem zažívá ohromný vzestup. Zatímco za celou sezónu 2013 stáj z Grove získala pouhých pět bodů, letos si jich během prvních pěti velkých cen připsala již 46.

V Poháru konstruktérů Williamsu patří pátá pozice, když se mu podařilo přeskočit znovu nebodující McLaren. Nyní ztrácí 11 bodů na čtvrtou Force Indii, jeho cílem je však boj s Ferrari, případně i s Red Bullem.

Po Velké ceně Španělska Brazilec řekl: „Tahle trať je rozhodně odlišná od té v Monaku, ale i tak si myslím, že auto bylo konkurenceschopné, možná víc, než jsem čekal.

Bottas: Vytěžil jsem maximum

Snad něco podobného uvidíme také v Monaku, teď se zkrátka snažíme, jak jen to jde, abychom získali více bodů než týmy, se kterými bojujeme. Díky Valtterimu (Bottasovi) jsme získali více bodů než Force India a McLaren, což bylo pozitivní, jelikož jsme McLaren přeskočili v Poháru konstruktérů.

Musíme se nadále takhle snažit a nadále získávat body pomocí obou vozů, abychom se přiblížili Force Indii, a pamatovat na to, že je možné porazit Ferrari. Možná i Red Bull, musíme věřit tomu, že možné je všechno.”

Další článek: Rosberg by v Monaku rád přerušil Hamiltonovu vítěznou šňůru

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz