Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

Ferrari nemíní zlomit hůl nad Felipem Massou už po prvním závodě. Nejdříve mu chce dát vyhovující auto, aby mohl jezdit naplno.
Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

Massa se stal kvůli výkonu v Austrálii předmětem spekulací a Italové na jeho místě viděli hned několik různých jezdců. Ferrari ale výměnu neplánuje. "Je důležité, aby kolem sebe cítil důvěru," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Pracujeme na tom, aby měl Felipe nejlepší auto v nejlepší kondici."

"Aby se v tuto chvíli cítil Felipe dobře, vzali jsme jiné díly a dali mu náhradní šasi. Chceme se ujistit, že s vozem, který použil v Austrálii, nebylo něco špatně. Víme, co to bylo za problémy a jak je řešit. Musíme ty základní věci vyřešit co nejrychleji."

Domenicaliho ale netrápí jen výkonnost Massy, zlepšit se musí celý tým. "Jistě, výkonností vozu jsem zklamaný, o tom není pochyb. Ale věřím, že naši inženýři ty problémy rychle vyřeší, protože startovní pole je tak vyrovnané, že malý krok už znamená rozdíl. Je to velmi vyrovnaný boj, takže když máte potíže, potřebujete každý bod, stát se totiž může cokoliv."

Kvůli problémům s vozem se Domenicali dokonce vracel mezi Austrálií a Malajsií do Maranella, což původně neměl v plánu. "Chtěl jsem se ujistit, že jsou inženýři doma soustředění na náš program především v aerodynamickém oddělení," vysvětloval. "Požádal jsem Pata (Frye - technický ředitel), aby byl přesný, protože toho máme na plotně hodně, takže potřebujeme ty věci dodělat co nejrychleji, není času nazbyt."

Další článek: Räikkönen ztratí na startovním roštu pět míst