Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

Ferrari nemíní zlomit hůl nad Felipem Massou už po prvním závodě. Nejdříve mu chce dát vyhovující auto, aby mohl jezdit naplno.
Massa má důvěru Ferrari, tým mu chce pomoci k lepším výkonům

Massa se stal kvůli výkonu v Austrálii předmětem spekulací a Italové na jeho místě viděli hned několik různých jezdců. Ferrari ale výměnu neplánuje. "Je důležité, aby kolem sebe cítil důvěru," řekl šéf týmu Stefano Domenicali. "Pracujeme na tom, aby měl Felipe nejlepší auto v nejlepší kondici."

"Aby se v tuto chvíli cítil Felipe dobře, vzali jsme jiné díly a dali mu náhradní šasi. Chceme se ujistit, že s vozem, který použil v Austrálii, nebylo něco špatně. Víme, co to bylo za problémy a jak je řešit. Musíme ty základní věci vyřešit co nejrychleji."

Domenicaliho ale netrápí jen výkonnost Massy, zlepšit se musí celý tým. "Jistě, výkonností vozu jsem zklamaný, o tom není pochyb. Ale věřím, že naši inženýři ty problémy rychle vyřeší, protože startovní pole je tak vyrovnané, že malý krok už znamená rozdíl. Je to velmi vyrovnaný boj, takže když máte potíže, potřebujete každý bod, stát se totiž může cokoliv."

Kvůli problémům s vozem se Domenicali dokonce vracel mezi Austrálií a Malajsií do Maranella, což původně neměl v plánu. "Chtěl jsem se ujistit, že jsou inženýři doma soustředění na náš program především v aerodynamickém oddělení," vysvětloval. "Požádal jsem Pata (Frye - technický ředitel), aby byl přesný, protože toho máme na plotně hodně, takže potřebujeme ty věci dodělat co nejrychleji, není času nazbyt."

Další článek: Räikkönen ztratí na startovním roštu pět míst

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10