Massa kvůli své hlavě vidí špatně na trať

Start GP Maďarska byl na poprvé zrušen. Jezdci se vydali znovu do zahřívacího kola a závod byl o jedno kolo zkrácen. Za vše mohl Felipe Massa, který se špatně postavil na trať. Za to dostal penalizaci pěti sekund.

Není to přitom poprvé, co měl Massa s postavením na trati problém a není to ani poprvé, co si po závodě stěžoval na to, že neviděl na trať.

Jezdci se orientují podle žluté čáry, která je u jejich stání na roštu. „Valtteri řekl, že nemá absolutně žádný problém s viděním,“ prozradil Rob Smedley pro Autosport. Williams se na to prý v případě Massy podívá. „Nemyslím, že je nižší (než Bottas), ale že jde spíše o jeho fyziologickou velikost hlavy, kde pozice očí v porovnání s temenem může znamenat menší rozdíl.“

Massovi nepomohlo ani to, že startovní rovinka je v Maďarsku rovná, nesvažuje se a ani není do mírného kopce.

Při druhém nájezdu do boxů mu tým pomohl se postavit na start lépe.

Další článek: Podle Allisona vyhrál Vettel ze tří důvodů

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.