Massa kritizuje Mercedesy, prý se v zaváděcích kolech loudají

Felipe Massa se domnívá, že za jeho problémy na startu v Silverstone mohou Mercedesy.
Massa kritizuje Mercedesy, prý se v zaváděcích kolech loudají

Podle Massy se Mercedesy v zahřívacím kole loudají, což má pro některé vozy nepříjemné důsledky. Hamilton s Rosbergem tak zřejmě činí úmyslně, aby na startovním roštu nemuseli dlouho čekat až se zařadí ostatní piloti a jim mezi tím vychladly pneumatiky.

„Všechny vozy jely v zaváděcím kole velmi pomalu. Dokonce jsme zastavili a moje převodovka se začala přehřívat. To je důvod, proč jsem měl špatný start“, říká Massa, jehož kouřící monopost na startovní roštu nešlo přehlédnout. 

Klepněte pro větší obrázek

„Je to škoda, se starty obvykle nemáme problémy. Měl jsem mít dobrý start a odjet dobrý závod. Místo toho jsem po zhasnutí červených světel zůstal nehybně stát na roštu, kvůli čemuž jsem se ocitl poslední. Mohli jsme být na stupních vítězů a dostat se v šampionátu na třetí pozici“, sčítá Massa škody.

Brazilec se díky zdržení na startu o pár okamžiků později ocitl ve špatnou dobu na špatném místě a trefil roztočeného Räikkönena.

„Stěžovali jsme si na to letos už několikrát. Když si vezmete GP Rakouska, tak zaváděcí kolo bylo mnohem rychlejší než v předešlých závodech, protože jsem ho vedl já. Ale jezdci Mercedesu jezdí z nějakého důvodu pomalu, což občas způsobí problémy ostatním. Hodně jezdců si během setkání na tohle stěžuje. Podle FIA bychom neměli v zaváděcím kole jezdit tak pomalu, ale nikoho netrestá. Myslím, že kdyby to trestali odsunem o pět míst na startu další grand prix, tak se to změní.“

Diskuze (38) Další článek: Ecclestone je ochoten s Monzou jednat
14:40 | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10