Massa jede do Japonska s heslem "Závodit bez starostí o budoucnost"

Na Felipeho Massu se teď zaměří většina přestupových spekulací, ale brazilský jezdec na ně nechce myslet, soustředí se jen na dění na trati.
Massa jede do Japonska s heslem "Závodit bez starostí o budoucnost"

Po vyřešení jezdeckých složení 2013 u McLarenu a Mercedesu zbývá z velkých stájí už jen Ferrari. Vedení Scuderie však oficiálně stále nerozhodlo, jak naloží s Felipem Massou.

"Moje budoucnost je samozřejmě důležitá, ale právě teď jsou nejdůležitější výsledky, což znamená, že se musím soustředit na jednotlivé závody, jak budou přicházet," naznačil Brazilec, že si svoji sedačku může udržet dobrými výkony.

"Vím, co dokážu, co můžu týmu dát a jaký mám talent. Tým to také ví, protože jsem tu o trochu déle než jeden den nebo jeden rok! Nejlepší plán je závodit bez starostí o budoucnost."

První na řadě z šesti zbývajících Grand Prix je Japonsko. "I když to bude tento víkend těžké, moc rád bych znovu bojoval o pole position a vítězství," avizoval.

"Naše auto může být v Suzuce konkurenceschopné, protože je tam hodně rychlých zatáček, které F2012 vyhovují, bylo to vidět v Silverstonu, kde jsme byli v létě konkurenceschopní, a tyto dvě tratě mají některé společné charakteristiky, co se úrovně přítlaku a nastavení vozu týče."

"Ve skutečnosti doufám, že dokážeme být konkurenceschopnější na všech zbývajících tratích, protože každý závod je velmi důležitý pro tým, Fernanda a samozřejmě také mě. Všichni víme, že musíme tvrdě pracovat, abychom byli co nejkonkurenceschopnější na každém okruhu."

Další článek: Hamiltonovu kariéru jsme spolufinancovali, připomíná Mercedes

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10