Massa je vděčný za podporu a ví, že se musí příští rok zlepšit

Felipe Massa pochopil vzkaz, který mu poslalo vedení Ferrari ze Světového finále. Pokud si chce po příštím roce udržet sedačku, musí zrychlit.
Massa je vděčný za podporu a ví, že se musí příští rok zlepšit

Šéf Ferrari Stefano Domenicali řekl, že příští rok bude pro Massovu budoucnost velmi důležitý. Spolu s Montezemolem pak znovu potvrdil, že Brazilec bude v příští sezóně závodit pro Ferrari.

"Letos jsem se po dlouhé době nezúčastnil Světového finále Ferrari, které se uskutečnilo minulý víkend v Mugellu, ale samozřejmě vím, co tam prezident Montezemolo a Domenicali o mně řekli," uvedl Massa. "Znovu jasně řekli, že určitě budu příští rok jezdit pro Scuderii. Z mého pohledu je důležité, že mě tým plně podporuje, je to vždy pozitivní."

"Ale v tuto chvíli jsem soustředěn na maximální výkon v posledních dvou závodech sezóny. Vím, že příští rok bude velmi důležitý pro celý tým, vzhledem k tomu, že letos to nešlo podle očekávání, a také bude velmi důležitý pro mě. V týmu už hledíme na příští rok a víme, že naším předsezónním cílem musí být dát dohromady komplet, který bude konkurenceschopný od první Grand Prix a který nám umožní bojovat o vítězství v každém závodě. V roce 2012 musíme mít lepší sezónu, než byla ta letošní."

Tento víkend čeká formuli 1 Grand Prix Abú Zabí, přičemž Massa pojede na Yas Marině teprve podruhé, premiérový závod vynechal kvůli zranění. Hlavním cílem jsou přípravy na příští rok.

"Tyto dva poslední závody jsou pro nás příležitostí získat dobré výsledky, ale v posledních závodech se také připravujeme na rok 2012," potvrdil Brazilec. "Zkoušíme díly, které by mohly přijít na nové auto, ale také se zabýváme novými přístupy k práci s vozem a přizpůsobení nastavení. Myslím, že je to důležitá součást našich příprav na budoucnost, nejen z technického hlediska, ale také z pohledu přístupu k závodnímu víkendu."

Další článek: Webber vidí příčinu svých nezdarů v pomalém prvním stintu

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10