Massa je vděčný za podporu a ví, že se musí příští rok zlepšit

Felipe Massa pochopil vzkaz, který mu poslalo vedení Ferrari ze Světového finále. Pokud si chce po příštím roce udržet sedačku, musí zrychlit.
Massa je vděčný za podporu a ví, že se musí příští rok zlepšit

Šéf Ferrari Stefano Domenicali řekl, že příští rok bude pro Massovu budoucnost velmi důležitý. Spolu s Montezemolem pak znovu potvrdil, že Brazilec bude v příští sezóně závodit pro Ferrari.

"Letos jsem se po dlouhé době nezúčastnil Světového finále Ferrari, které se uskutečnilo minulý víkend v Mugellu, ale samozřejmě vím, co tam prezident Montezemolo a Domenicali o mně řekli," uvedl Massa. "Znovu jasně řekli, že určitě budu příští rok jezdit pro Scuderii. Z mého pohledu je důležité, že mě tým plně podporuje, je to vždy pozitivní."

"Ale v tuto chvíli jsem soustředěn na maximální výkon v posledních dvou závodech sezóny. Vím, že příští rok bude velmi důležitý pro celý tým, vzhledem k tomu, že letos to nešlo podle očekávání, a také bude velmi důležitý pro mě. V týmu už hledíme na příští rok a víme, že naším předsezónním cílem musí být dát dohromady komplet, který bude konkurenceschopný od první Grand Prix a který nám umožní bojovat o vítězství v každém závodě. V roce 2012 musíme mít lepší sezónu, než byla ta letošní."

Tento víkend čeká formuli 1 Grand Prix Abú Zabí, přičemž Massa pojede na Yas Marině teprve podruhé, premiérový závod vynechal kvůli zranění. Hlavním cílem jsou přípravy na příští rok.

"Tyto dva poslední závody jsou pro nás příležitostí získat dobré výsledky, ale v posledních závodech se také připravujeme na rok 2012," potvrdil Brazilec. "Zkoušíme díly, které by mohly přijít na nové auto, ale také se zabýváme novými přístupy k práci s vozem a přizpůsobení nastavení. Myslím, že je to důležitá součást našich příprav na budoucnost, nejen z technického hlediska, ale také z pohledu přístupu k závodnímu víkendu."

Diskuze (58) Další článek: Webber vidí příčinu svých nezdarů v pomalém prvním stintu
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
2. prosince | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30