Massa je v kontaktu i s McLarenem, prioritou ale zůstává Lotus

Felipe Massa potvrdil, že intenzivně jedná o svém setrvání ve formuli 1 u konkurenceschopného týmu. Své úsilí soustředil na Lotus.
Massa je v kontaktu i s McLarenem, prioritou ale zůstává Lotus

Massa bude muset na konci sezóny uvolnit místo u Ferrari Kimimu Räikkönenovi, ale ve formuli 1 skončit nechce.

"Jsem hrdý na svoji kariéru, ale pořád toužím stát se mistrem světa," řekl pro brazilské Globo. "Proto budu bojovat, nechci po letošní sezóně ukončit kariéru."

Už minulý týden prozradil Massův manažer Nicolas Todt, že hlavní jednání o příští sezóně probíhají s Lotusem. Brazilský pilot to potvrdil.

"Diskutujeme s Lotusem. Jsem přesvědčený, že budou mít příští rok konkurenceschopné auto, a to je všechno, co chci, řídit konkurenceschopné auto."

"Chci znovu vyhrávat. Lotus je tým, který má v Brazílii důležitou historii (se Sennou). Ale Lotus prožívá finančně těžké období. Jednáme a snažíme se najít řešení, které by vyhovovalo nejen mně, ale také Lotusu."

Enstonská stáj ale není jediná na seznamu. Místo by se mohlo najít i u McLarenu, i když Massa tomu moc šancí nedává.

"Jsem v kontaktu s McLarenem, ale těžko říct. Já jen chci příští rok řídit dobré auto a zajistit, že Brazílie bude pořád mít své zastoupení ve formuli 1," dodal.

Další článek: GP Itálie: Co se neslo éterem během závodu

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10